اقامت گرجستان

گرجستان کشوری با تنوع بسیار گسترده آب‌وهوایی و تاریخ و فرهنگی غنی یکی از کشورهایی است که طی چند سال گذشته با تدوین قوانین جدید اقامتی به یکی از گزینه‌های مهم مهاجرت برای ایرانیان تبدیل شده‌است. اخذ اقامت گرجستان از طریق کارمندی، خرید ملک، ثبت شرکت و یا ادامه تحصیل در گرجستان همگی از روش‌های جدید مهاجرت به این کشور محسوب می‌شوند.

چرا اقامت گرجستان گزینه مناسبی است؟

گرجستان با ۶۹۷۰۰ کیلومتر مربع مساحت نزدیک به ۴ میلیون نفر جمعیت دارد. آب‌وهوا و طبیعتی بسیار متنوع این کشور را به یکی از مقاصد گردشگری جذاب در منطقه آسیای مرکزی و قفقاز تبدیل کرده است. اخذ اقامت گرجستان نیز همچون بسیاری دیگر از کشورهای مهاجرپذیر تابع قوانینی خاص و برنامه‌های اعلام‌شده از سوی اداره مهاجرت این کشور است که طبعاً روندی حقوقی و اجرایی دقیقی می‌طلبد.

گرجستان کشوری است که از غرب به دریای سیاه محدود می‌شود و از شمال با روسیه هم‌مرز است. این کشور در جنوب با ترکیه، ارمنستان و آذربایجان مرز مشترک دارد، بنابراین می‌توان از گرجستان به‌عنوان پل اروپای شرقی و آسیای میانه نام برد. کشوری با فرصت‌های بی‌شمار سرمایه‌گذاری و البته محلی بسیار مناسب و زندگی. نزدیک به یک‌سوم جمعیت گرجستان در تفلیس پایتخت این کشور زندگی می‌کنند و واحد پول این کشور نیز لاری (Lari) نام دارد.

مهم‌ترین مزایای اخذ اقامت دائم گرجستان برنامه‌های متنوع و سخاوتمندانه دولت برای اعطا حق شهروندی است. همان‌گونه که اشاره شد گرجستان پل تجاری اروپا و آسیا است و قوانین مالیاتی سهل‌گیرانه گرجستان برای صاحبان کسب و کار در زمینه‌های مختلف بسیار وسوسه‌انگیز است. هزینه زندگی در گرجستان بسیار پایین بوده و در مقایسه با بسیاری دیگر از کشورهای مهاجرپذیر با هزینه‌ای منطقی می‌توان از رفاه مطلوبی در این کشور برخوردار بود.

از سوی دیگر از مارس ۲۰۱۷ دارندگان پاسپورت گرجستان برای ورود به کشورهای عضو پیمان شنگن نیاز به ویزا ندارند. نکته بسیار جذاب دیگر در خصوص اخذ اقامت گرجستان این است که از نظر فنی این امکان وجود دارد که در صورت برخورداری از شرایط خاص پس از تنها یک سال اقامت در این کشور برای شهروندی گرجستان و دریافت پاسپورت گرجی نیز اقدام نمود.

انواع اقامت گرجستان

پیش از توضیح در خصوص انواع اقامت گرجستان جا دارد بر این نکته تأکید شود که اقامت و شهروندی دو مفهوم متفاوت از یکدیگر هستند. بدان معنی که با اخذ اقامت گرجستان قادر خواهید بود برای مدت نامحدودی در این کشور اقامت داشته و از تمامی حقوق شهروندی (به‌جز حق رأی) نیز بهره‌مند شوید اما زمانی که شهروندی کشوری را به دست می‌آورید درواقع علاوه بر حق رأی پاسپورت آن کشور را به دست خواهید آورد و شهروند آن کشور محسوب خواهید شد.

شهروندان ایرانی بدون نیاز به ویزا می‌توانند تا ۴۵ روز در گرجستان اقامت داشته باشند و در این فاصله برای ثبت شرکت و یا راه‌اندازی کسب‌وکار اقدام نمایند. بر اساس قوانین مهاجرتی گرجستان هر شهروند ایرانی به‌محض یافتن شغل و یا راه‌اندازی کسب‌وکار و یا حتی فعالیت اقتصادی می‌تواند بلافاصله از طریق مراجعه به دفاتر خدمات عمومی و یا از طریق آنلاین و مراجعه به وب سایت رسمی خدمات عمومی برای اخذ اقامت گرجستان اقدام نماید.

برای اقامت گرجستان می‌توان از طرق زیر اقدام کرد:

 • اقامت از طریق کارمندی
 • اقامت از طریق خرید ملک
 • اقامت از طریق ثبت شرکت
 • اقامت از طریق پذیرش تحصیلی

اقامت کاری گرجستان (اخذ اقامت گرجستان از طریق کارمندی)

همان‌گونه که اشاره شد هر شهروند ایرانی به‌ محض ورود به گرجستان ۴۵ روز فرصت دارد برای یافتن شغل و یا آغاز کسب‌وکار خود در این کشور اقدام نماید. این پروسه در صورت وجود دعوت‌نامه کاری به‌مراتب سریع‌تر و راحت‌تر انجام خواهد شد. متقاضیان اقامت کارمندی گرجستان می‌توانند با بهره‌مندی از خدمات ویژه مجموعه شرکت‌های ویزاکلیک به راحتی برای اقامت کاری این کشور اقدام نمایند.

ﺍﻗﺎﻣﺖ ﮐﺎﺭﻣﻨﺪی در ابتدا به‌صورت ﺍﻗﺎﻣﺖ یک‌ساله و ﯾﺎ شش‌ماهه خواهد بود و در سال دوم از طریق وکلای ما می‌توانید ﺩﺭﺧﻮﺍﺳﺖ ﺍﻗﺎﻣﺖ ۳ و یا ۵ ساله نمایید.

مدارک لازم جهت اخذ اقامت کاری گرجستان

شهروندان ایرانی در هر بار ورود به گرجستان تنها ۴۵ روز فرصت دارند برای کار در این کشور اقدام کنند، بنابراین فاکتور زمان و آشنایی با مراحل قانونی اخذ اقامت گرجستان از طریق کارمندی از اهمیت بسیار برخوردار است. با توجه به دفتر فعال ویزاکلیک در تفلیس و همچنین وجود وکلای باتجربه و مقیم گرجستان تمامی مراحل اداری استخدام و درخواست اقامت طی ۲ روز کاری برای متقاضیان انجام خواهد شد تا بدین ترتیب نیاز به سفر طولانی‌مدت به گرجستان نباشد و کارها در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سرانجام رسد.

مدارک لازم برای اخذ اقامت کاری گرجستان عبارت‌اند از:

 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس جدید
 • نامه عدم سوءپیشینه

نکته مهم: ﺩﻗﺖ داشته باشید ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻥ ﺣﻀﻮﺭ ﻣﺘﻘﺎﺿﯽ ﺩﺭ ﺧﺎک ﮔﺮﺟﺴﺘﺎﻥ حتماً ﺑﺎﯾﺪ ﺍﺯ ﺯﻣﺎﻥ اعتبارنامه ﻋﺪﻡ ﺳﻮءﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺣﺪﺍﻗﻞ ۱۵ ﺭوﺯ باقی‌مانده ﺑﺎﺷﺪ. ﺑﻪ ﻫﻤﯿﻦ ﻋﻠﺖ ﺑﻬﺘﺮ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﺘﻘﺎﺿﯽ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺣﻀﻮﺭ ﺩﺭ ﺧﺎک ﮔﺮﺟﺴﺘﺎﻥ ﻧﺎﻣﻪ ﻋﺪﻡ ﺳﻮءﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﻧﻤﻮﺩﻩ و ﺗﺼﻮﯾﺮ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺑﺮﺍی وﮐﻼی ﺷﺮﮐﺖ ﺩﺭ ﮔﺮﺟﺴﺘﺎﻥ ﺍﺭﺳﺎﻝ ﻧﻤﺎﯾﺪ ﺗﺎ ﮐﺎﺭﻫﺎی ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ اخذ ﺗﺎﺋﯿﺪه وﺯﺍﺭﺕ ﺍﻣﻮﺭ ﺧﺎﺭﺟﻪ ﮔﺮﺟﺴﺘﺎﻥ انجام‌شده و ﭘﺲ ﺍﺯ ﺁﻥ ﻣﺘﻘﺎﺿﯽ ﺟﻬﺖ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﺩﺭﺧﻮﺍﺳﺖ و اقدامات ﻧﻬﺎﯾﯽ ﺍﻗﺎﻣﺖ ﺑﻪ ﮔﺮﺟﺴﺘﺎﻥ ﺳﻔﺮ ﻧﻤﺎﯾﺪ.

اقامت گرجستان از طریق خرید ملک

خرید ملک یکی از مطمئن‌ترین روش‌ها برای اخذ اقامت گرجستان است. با این روش و تنها با ۳۵ هزار دلار قادر خواهید بود به‌صورت قانونی برای خرید ملک در گرجستان اقدام کرده و با اخذ اقامت ۱ ساله در ابتدا و سپس تبدیل آن به ۵ ساله درنهایت برای اقامت دائم و دریافت پاسپورت گرجی اقدام نمایید.

نکته مهم در اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک این است که ﻣﻠﮏ مدنظر حتماً ﺗﻮﺳﻂ ﺑﺎﺯﺭﺱ ﺍﺩﺍﺭﻩ ﺩﺍﺩﮔﺴﺘﺮی گرجستان ﺑﺎﺯﺩﯾﺪ و ارزش ملک کارشناسی شود. اگرچه بر اساس قوانین عدد ۳۵ هزار دلار برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک معین‌شده است اما توصیه گروه ویزاکلیک این است که دست‌کم ملکی با ارزش ۴۰ هزار دلار برای خرید در نظر گرفته شود که در مرحله کارشناسی رسمی از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

از سوی دیگر باید توجه داشت که خرید ملک مناسب در ﻣﺤﻼﺕ ﻧﻮﺳﺎﺯ و ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﻧﺸﯿﻦ ﺷﻬﺮ ﺗﻔﻠﯿﺲ از ۵۵ هزار دلار به بالا خواهد بود و بسته به متراژ و منطقه این مبلغ نوسان خواهد داشت. اما آنچه در قانون آمده است ملک به ارزش کارشناسی ۳۵ هزار دلار آمریکا است.

وکلا و گروه مشاوری ویزاکلیک از بدو ورود به گرجستان در کنار شما خواهند بود تا بدون نگرانی و با اطمینان خاطر ملک مناسب و مدنظر خود را خریداری و بلافاصله برای اخذ اقامت گرجستان اقدام نمایید.

مدارک لازم جهت اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک

بازهم تأکید می‌کنیم که شهروندان ایرانی پس از ورود به خاک گرجستان تنها ۴۵ روز فرصت خواهند داشت تا از طریق هر یک از روش‌های قانونی موجود برای اخذ اقامت این کشور اقدام نمایند. بنابراین مشاوره درست و اطلاع از چند و چون هر یک از روش‌های اقامتی در موفقیت‌آمیز بودن درخواست اهمیت بسیار زیادی خواهند داشت.

مدارک لازم برای اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک عبارت‌اند از:

 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس جدید
 • نامه عدم سوءپیشینه

اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری

بر اساس گزارش سالانه مجمع جهانی اقتصاد گرجستان در رده نهم فهرست کشورها بر اساس کمترین میزان مالیات بر درآمد قرار دارد. این کشور همچنین در رده‌بندی کشورها بر اساس سهولت ثبت شرکت و آغاز کسب‌وکار  جایگاه نهم را در جهان به خود اختصاص داده است.

برای اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت مجموعه شرکت‌های نیلگام ۴ پکیج با خدمات متفاوت ارائه می‌دهد.

 • پکیج اول: ﺛﺒﺖ و ﺗﻨﻈﯿﻢ ﺍﺳﺎﺳﻨﺎﻣﻪ ﺑﻪ ﺳﻪ ﺯﺑﺎﻥ ﺍﻧﮕﻠﯿﺴﯽ، ﻓﺎﺭﺳﯽ و ﮔﺮﺟﯽ  (ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﺳﻨﺪ ﺷﺮﮐﺖ ﺑﻪ ﺳﻪ ﺯﺑﺎﻥ، ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﮐﺪ ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ، ﺧﺮﯾﺪ ﻣﺸﺎوﺭﻩ ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﺩﺳﺘﮕﺎﻩ ﭼﮏ مالیاتی)
 • پکیج دوم: ﺗﻨﻈﯿﻢ ﺍﺳﺎﺳﻨﺎﻣﻪ ﺑﻪ ﺳﻪ ﺯﺑﺎﻥ ﺍﻧﮕﻠﯿﺴﯽ، ﻓﺎﺭﺳﯽ و ﮔﺮﺟﯽ (ﺛﺒﺖ و ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﺳﻨﺪ ﺷﺮﮐﺖ ﺑﻪ ﺳﻪ ﺯﺑﺎﻥ، ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﮐﺪ ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ، ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﺩﺳﺘﮕﺎﻩ ﭼﮏ ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ، ﻣﻌﺮﻓﯽ ﺣﺴﺎﺑﺪﺍﺭ ﮔﺮﺟﯽ ﺟﻬﺖ ﺍﻣﻮﺭ ﻣﺎﻟﯽ و ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ، ﻃﺮﺍﺣﯽ ﻟﻮﮔﻮی ﺍﺧﺘﺼﺎﺻﯽ ﺷﺮﮐﺖ، طراحی مهر شرکت)
 • پکیج سوم: ﺗﻨﻈﯿﻢ ﺍﺳﺎﺳﻨﺎﻣﻪ ﺑﻪ ﺳﻪ ﺯﺑﺎﻥ ﻧﮕﻠﯿﺴﯽ، ﻓﺎﺭﺳﯽ و ﮔﺮﺟﯽ (ﺛﺒﺖ و ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﺳﻨﺪ ﺷﺮﮐﺖ ﺑﻪ ﺳﻪ ﺯﺑﺎﻥ، ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﮐﺪ ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ، ﻣﻌﺮﻓﯽ ﺣﺴﺎﺑﺪﺍﺭ ﮔﺮﺟﯽ ﺟﻬﺖ ﺍﻣﻮﺭ ﻣﺎﻟﯽ و ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ، ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﺩﺳﺘﮕﺎﻩ ﭼﮏ ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ، ﻃﺮﺍﺣﯽ ﺑﺮﻧﺪﯾﻨﮓ ﺑﻮک ﺍﺧﺘﺼﺎﺻﯽ ﺷﺮﮐﺖ ﺷﺎﻣﻞ: ﻃﺮﺍﺣﯽ ﻟﻮﮔﻮی ﺍﺧﺘﺼﺎﺻﯽ ﺷﺮﮐﺖ، ﻃﺮﺍﺣﯽ ﻣﻬﺮ ﺷﺮﮐﺖ، ﻃﺮﺍحی بیزینس ﮐﺎﺭﺕ، طراحی پاکت A4 ،ﻃﺮﺍﺣﯽ ﺳﺮﺑﺮگ، ﻃﺮﺍﺣﯽ ﭘﺎﮐﺖ ﺍﺩﺍﺭی A5 و ﻃﺮﺍﺣﯽ ﭘﺎﮐﺖ اداری)
 • پکیج چهارم: ﺗﻨﻈﯿﻢ ﺍﺳﺎﺳﻨﺎﻣﻪ ﺑﻪ ﺳﻪ ﺯﺑﺎﻥ ﻧﮕﻠﯿﺴﯽ، ﻓﺎﺭﺳﯽ و ﮔﺮﺟﯽ (ﺛﺒﺖ و ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﺳﻨﺪ ﺷﺮﮐﺖ ﺑﻪ ﺳﻪ ﺯﺑﺎﻥ، ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﮐﺪ ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ، ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﺩﺳﺘﮕﺎﻩ ﭼﮏ ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ، یک سال ﺧﺪﻣﺎﺕ ﺣﻘﻮﻗﯽ ﺭﺍﯾﮕﺎﻥ، ﻣﺸﺎوﺭﻩ ﺭﺍﯾﮕﺎﻥ ﺑﺎ وﮐﯿﻞ، ﻣﺸﺎوﺭﻩ ﺭﺍﯾﮕﺎﻥ ﺑﺎ ﺣﺴﺎﺑﺪﺍﺭ، ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺗﻤﺎﻡ ﻣﺴﺎﺋﻞ ﺣﻘﻮﻗﯽ ﺷﺮﮐﺖ به‌صورت ﺭﺍﯾﮕﺎﻥ، ﻣﻌﺮﻓﯽ ﺣﺴﺎﺑﺪﺍﺭ ﮔﺮﺟﯽ ﺟﻬﺖ ﺍﻣﻮﺭ ﻣﺎﻟﯽ و ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ، ﻃﺮﺍﺣﯽ ﺑﺮﻧﺪﯾﻨﮓ ﺑﻮک ﺍﺧﺘﺼﺎﺻﯽ ﺷﺮﮐﺖ ﺷﺎﻣﻞ: ﻃﺮﺍﺣﯽ ﻟﻮﮔﻮی ﺍﺧﺘﺼﺎﺻﯽ ﺷﺮﮐﺖ، ﻃﺮﺍﺣﯽ ﻣﻬﺮ ﺷﺮﮐﺖ، ﻃﺮﺍﺣﯽ ﺑﯿﺰﯾﻨﺲ ﮐﺎﺭﺕ ﻃﺮﺍﺣﯽ ﺳﺮﺑﺮگ، ﻃﺮﺍﺣﯽ ﭘﺎﮐﺖ A5 ﻃﺮﺍﺣﯽ ﭘﺎﮐﺖ، ﻃﺮﺍﺣﯽ ﭘﺎﮐﺖ ﺍﺩﺍﺭی A4، ﻃﺮﺍﺣﯽ ﺗﺎﺑﻠﻮ، ﻃﺮﺍﺣﯽ ﺗﻤﺎﻣﯽ ﺍوﺭﺍﻕ ﺳﺎﺯﻣﺎنی)

ﻻﺯﻡ ﺑﻪ ﺫﮐﺮ ﺍﺳﺖ ﺟﻬﺖ ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﺍﻗﺎﻣﺖ ﺑﺎ ﺛﺒﺖ ﺷﺮﮐﺖ حتماً ﺑﺎﯾﺪ ﺷﺮﮐﺖ ۶ یا ۷ ﯾﺎ ﻣﺎﻩ ﻓﻌﺎﻝ ﺑﺎﺷﺪ و وﺭوﺩی و ﺧﺮوﺟﯽ ﻣﺎﻟﯽ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ و به بیان دیگر ﺣﺴﺎﺏ ﺷﺮﮐﺖ ﮐﺎﺭ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﺎﺷﺪ. به این منظور متقاضی می‌تواند در ابتدا ﺍﺯ ﺧﺪﻣﺎﺕ یک‌ساله ﺍﻗﺎﻣﺖ ﮐﺎﺭﻣﻨﺪی گرجستان استفاده کرده و ﺑﺮﺍی ﺗﻤﺪﯾﺪ اقامت شرکت ثبت‌شده خود را معرفی نماید.

دریافت مشاوره برای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در گرجستان

  ۹۰۲۱۲۳۱۰۱۲۱۰+

برای اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه‌گذاری متقاضی می‌بایست مبلغی دست‌کم ۱۱۰ هزار دلاری (۳۰۰ هزار لاری) در این کشور سرمایه‌گذاری کند. در صورت منطبق بودن مدارک و شرایط با قوانین، در مدت کمتر از ۲۰ روز برای سرمایه‌گذار پرونده تشکیل‌شده و در اداره دادگستری گرجستان به ثبت می‌رسد و مراحل بعدی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺣﺎﺿﺮ و ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻗﻮﺍﻧﯿﻦ ﻓﻌﻠﯽ ﮐﺸﻮﺭ ﮔﺮﺟﺴﺘﺎﻥ ﺷﻤﺎ ﻣﯽ‌ﺗﻮﺍﻧﯿﺪ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺍﻗﺎﻣﺖ ﺩﺭ ﮔﺮﺟﺴﺘﺎﻥ و ﺭﻋﺎﯾﺖ ﻣﻮﺍﺭﺩ ذکرشده ﺟﻬﺖ ﺍﻗﺎﻣﺖ و ﭘﺮﺩﺍﺧﺖ ﻣﺎﻟﯿﺎﺕ ﺩﺭ سال‌های ﺑﻌﺪ، ﺍﻗﺎﻣﺖ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻪ بلندمدت ۳ و ﯾﺎ ۵ ﺳﺎﻟﻪ ﺗﻤﺪﯾﺪ و ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﭘﺲ ﺍﺯ ﮔﺬﺷﺖ ۶ ﺳﺎﻝ ﺍﺯ ﺍﻗﺎﻣﺖ ﻣﻮﻗﺖ، ﺍﻗﺎﻣﺖ ﺩﺍﺋﻢ (حق شهروندی) ﮐﺸﻮﺭ ﮔﺮﺟﺴﺘﺎﻥ ﺭﺍ ﺩﺭﺧﻮﺍﺳﺖ نمایید.

اقامت گرجستان از پذیرش تحصیلی

ادامه تحصیل یکی از بهترین گزینه‌ها برای اخذ اقامت هر کشوری است. روشی آبرومند و مطمئن که می‌تواند پس از پایان دوران تحصیل به اقامت دائم بیانجامد.

ﭘﺬﯾﺮﺵ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯾﯽ ﺩﺭ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ‌ﻫﺎی ﺧﺼﻮﺻﯽ و ﺩوﻟﺘﯽ ﮐﺸﻮﺭ ﮔﺮﺟﺴﺘﺎﻥ ﺍﻣﮑﺎﻥ‌ﭘﺬﯾﺮ ﺑﻮﺩﻩ و ﺷﻤﺎ ﻣﯽ‌ﺗﻮﺍﻧﯿﺪ ﺩﺭ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ‌ﻫﺎی ﭘﺰﺷﮑﯽ و ﺍﮐﺜﺮﯾﺖ ﺭﺷﺘﻪ‌ﻫﺎی ﮐﺎﺭﺷﻨﺎﺳﯽ ﭘﺬﯾﺮﺵ و ﺍﻗﺎﻣﺖ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯾﯽ ﮐﺸﻮﺭ ﮔﺮﺟﺴﺘﺎﻥ ﺭﺍ ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ نمایید.  ﻻﺯﻡ ﺑﻪ ﺫﮐﺮ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﭘﺬﯾﺮﺵ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯾﯽ ﺷﻤﺎ ﺩﺭ دانشگاه‌های ﺑﺎ ﺗﺪﺭﯾﺲ ﺩﺭوﺱ ﺑﻪ ﺯﺑﺎﻥ ﺍﻧﮕﻠﯿﺴﯽ انجام‌گرفته و ﺟﻬﺖ ﭘﺬﯾﺮﺵ ﻧﯿﺎﺯی ﺑﻪ ﻣﺪﺭک ﺗﺎﻓﻞ و ﺁﯾﻠﺘﺲ نیست و ﺁﺷﻨﺎﯾﯽ ﺣﺪوﺩی ﺑﻪ ﺯﺑﺎﻥ ﺍﻧﮕﻠﯿﺴﯽ ﺩﺭ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﺣﻀﻮﺭی ﮐﺎﻓﯽ خواهد بود.

ﻫﺰﯾﻨﻪ دانشگاه‌های ﺩوﻟﺘﯽ ﮐﺸﻮﺭ ﮔﺮﺟﺴﺘﺎﻥ ﺩﺭ ﻣﻘﻄﻊ ﮐﺎﺭﺷﻨﺎﺳﯽ حدوداً ﺍﺯ ﺳﺎﻟﯽ  ۱۰۰۰ ﻻﺭی ﻣﻌﺎﺩﻝ ۲۵۰۰ ﺩﻻﺭ ﺑﻮﺩﻩ و دانشگاه‌های ﺧﺼﻮﺻﯽ ﺩﺭ ﺭﺷﺘﻪ‌ﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠﻒ هزینه‌های ﻣﺘﻔﺎوﺗﯽ ﺩﺍﺭﻧﺪ. ﺷﻤﺎ ﻣﯽ‌ﺗﻮﺍﻧﯿﺪ ﺑﺎ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺭﺷﺘﻪ موردنظر ﺧﻮﺩ ضمن مشاوره رایگان با کارشناسان دپارتمان پذیرش تحصیلی نیلگام آخرین آپدیت‌های مربوط به شهریه و هزینه تحصیل را دریافت نمایید.

ارزیابی تحصیلی

برای دریافت مشاوره می توانید فرم ارزیابی تحصیلی را پر نمائید

مدارک لازم جهت اخذ اقامت گرجستان از طریق پذیرش تحصیلی

ﻣﻘﻄﻊ ﮐﺎﺭﺷﻨﺎﺳﯽ:

 • ﻣﺪﺭک ﺩﯾﭙﻠﻢ به‌صورت ﺗﺮﺟﻤﻪ ﺭﺳﻤﯽ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺑﺎ ﻣﻬﺮ ﺩﺍﺩﮔﺴﺘﺮی و وﺯﺍﺭﺕ ﺍﻣﻮﺭ ﺧﺎﺭﺟﻪ
 • ﻣﺪﺭک پیش‌دانشگاهی به‌صورت ﺗﺮﺟﻤﻪ ﺭﺳﻤﯽ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺑﺎ ﻣﻬﺮ ﺩﺍﺩﮔﺴﺘﺮی و وﺯﺍﺭﺕ ﺍﻣﻮﺭ ﺧﺎﺭﺟﻪ
 • ریزنمرات ﺳﺎﻝ ۱۱ و پیش‌دانشگاهی (ﺩﺭ ﺳﯿﺴﺘﻢ ﺟﺪﯾﺪ ﺁﻣﻮﺯﺷﯽ ﺳﺎﻝ ﺩوﺍﺯﺩﻫﻢ)
 • نامه تمکن مالی

ﻣﻘﻄﻊ ﮐﺎﺭﺷﻨﺎﺳﯽ ﺍﺭﺷﺪ:

 • ﺁﺧﺮﯾﻦ ﻣﻘﻄﻊ ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ (ﮐﺎﺭﺷﻨﺎﺳﯽ) به‌صورت ﺗﺮﺟﻤﻪ ﺭﺳﻤﯽ ﺑﻪ ﺯﺑﺎﻥ ﺑﻪ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﻣﻬﺮ ﺩﺍﺩﮔﺴﺘﺮی و وﺯﺍﺭﺕ ﺍﻣﻮﺭ ﺧﺎﺭجه
 • توصیه‌نامه از اساتید مقطع کارشناسی
 • نامه تمکن مالی

ﻣﻘﻄﻊ دکترا:

 • ﺁﺧﺮﯾﻦ ﻣﻘﻄﻊ ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ (ﮐﺎﺭﺷﻨﺎﺳﯽ ﺍﺭﺷﺪ) به‌صورت ﺗﺮﺟﻤﻪ ﺭﺳﻤﯽ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﻣﻬﺮ ﺩﺍﺩﮔﺴﺘﺮی و وﺯﺍﺭﺕ ﺍﻣﻮﺭ ﺧﺎﺭﺟﻪ
 • توصیه‌نامه از اساتید مقطع کارشناسی
 • رزومه
 • انگیزه نامه
 • نامه تمکن مالی

شرایط اقامت و زندگی در گرجستان

گرجستان یکی از بهترین و ارزان‌ترین کشورهای منطقه برای زندگی است. کشوری که قوانین سهل‌گیرانه مهاجرتی آن این امکان را به متقاضیان اخذ اقامت گرجستان می‌دهد تا از طریق یکی از روش‌های قانونی موجود و با هزینه‌ای به‌مراتب کمتر از دیگر کشورهای مهاجرپذیر، ابتدا به صورت موقت و سپس اقامت دائم این کشور را به دست آوردند.

پاسپورت گرجی همان‌طور که اشاره شد پاسپورتی قدرتمند است و این امکان را به اتباع گرجستان می‌دهد تا به بسیاری از کشورها از جمله کشورهای عضو پیمان شینگن بدون نیاز به پاسپورت سفر کنند. شرایط کار و سرمایه‌گذاری و ادامه تحصیل در گرجستان نیز مسیری شفاف با دورنمایی بسیار روشن را برای متقاضیان ترسیم می‌کند.

فرهنگ و تاریخ غنی گرجستان به همراه آداب و سنن جذاب این کشور بخشی از جذابیت‌های آن برای زندگی و کار خواهد بود. در کنار همه این موارد طبیعت بسیار زیبا و آب‌وهوای چهارفصل از دیگ ویژگی‌های گرجستان برای زندگی محسوب می‌شود.

و درنهایت سهولت ثبت شرکت و آغاز کسب‌وکار که طی چند سال به اخذ پاسپورت گرجی خواهد انجامید یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این کشور برای ادامه کار و زندگی است. جمعیت کم و قوانین تجاری و مالیاتی توأم با تسامح و تساهل این امکان را به کارآفرینان و خانواده آن‌ها خواهد داد تا بدون دغدغه و با سرمایه‌ای نه‌چندان زیاد، سهمی از فرصت‌های بی‌شمار تجاری گرجستان برای خود کنار بگذارند.

هزینه زندگی در گرجستان ۲۰۱۸

با قطعیت می‌توان گفت زندگی در گرجستان گران نیست! اگرچه برآورد هزینه زندگی در این کشور تابع سبک زندگی و موارد بسیار دیگری خواهد بود اما اگر مبنا یک زندگی متوسط رو به بالا باشد با توجه به نرخ برابری لاری در برابر دلار (هر یک دلار آمریکا = ۲٫۴۲ لاری) و متوسط درآمد ماهیانه در این کشور، به راحتی می‌توان از پس هزینه‌های آن برآمد.

بنا بر گزارش اداره ملی آمار گرجستان حداقل هزینه‌های ماهیانه برای زندگی در این کشور برای یک خانواده دونفره ۲۳۲ لاری است. این عدد برای یک خانواده ۶ نفره تا ۳۸۵ لاری افرایش خواهد داشت. البته این اعداد بیشتر مربوط به هزینه خوراک و پوشاک است و می‌بایست اجاره‌بها و هزینه‌های متفرقه دیگر را نیز به آن اضافه کرد.

اجاره یک آپارتمان تا ۵۰ متر در مرکز شهر تفلیس ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار در ماه خواهد بود و این عدد برای آپارتمان‌های بیش از ۱۰۰ متر تا ۱۰۰۰ دلار هم افزایش می‌یابد. البته می‌توان در حومه شهر اقامت داشت و یا آپارتمان‌های چند سال ساخت را برای زندگی انتخاب کرد که در این صورت اعداد بالا کاهش حدود ۲۰۰ دلاری خواهند داشت.

هزینه ایاب و ذهاب و پوشاک در گرجستان نیز بسته به سلیقه و سبک زندگی هر فرد از ماهی ۲۰۰ تا ۳۰۰ لاری در نوسان خواهد بود.

هزینه دریافت اقامت گرجستان

بسته به روش مهاجرتی و شرایط متقاضی هزینه اخذ اقامت گرجستان متفاوت خواهد بود. در جدول ذیل می‌توانید فهرست کامل و طبقه‌بندی‌شده هزینه دریافت اقامت گرجستان را مشاهده فرمایید.

خدمات هزینه
خرید ملک با مبلغ تقریبی 40 هزار دلار آمریکا 3% مبلغ ملک
دریافت اقامت گرجستان با استخدام شدن صوری در یک شرکت گرجی 1700 دلار
تاسیس شرکت در گرجستان (پکیج اول) 540 دلار
تاسیس شرکت در گرجستان (پکیج دوم) 865 دلار
تاسیس شرکت در گرجستان (پکیج سوم) 1080 دلار
تاسیس شرکت در گرجستان (پکیج چهارم) 1620 دلار
اخذ پذیرش دانشجویی در مقطع کارشناسی 1080 دلار
اخذ پذیرش دانشجویی در مقطع کارشناسی ارشد 1300 دلار
اخذ پذیرش دانشجویی در مقطع دکترا 1620 دلار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *