روش های مهاجرت به کبک

مهاجرت به کبک

استان های کانادا تا حدود زیادی در برنامه ریزی و شرایط مهاجرت مستقل هستند.مهاجرت به کبک نیز روش ها و شرایط خاص خودش دارد

مهاجرت به کبک نیز از جمله روش های پرطرفدار برای ورود به خاک کانادا است.استان کبک بزرگترین استان کانادا با جمعیتی عموما فرانسوی زبان است که فرصتهای شغلی بسیار .خوبی نیز برای مهاجران در آن وجود دارد.در اینجا قصد داریم چند روش کلی از روش های مهاجرت به کبک را به شما معرفی نماییم

روش های مهاجرت به کبک :

مهاجرت به کبک از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کیک از طریق کار آفرینی

مهاجرت به کبک از طریق نیروی متخصص

مهاجرت به کبک 2019 | سرمایه گذاری

سرمایه گذاری ایالت  کبک 2018

یکی از پر طرفدارترین برنامه های مهاجرتی کانادا، برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استان کبک است.این برنامه مهاجرتی کانادایی به مهاجران سرمایه گذاری واجد شرایط و اعضای خانواده شان این اجازه را می دهد با سرمایه گذاری مبلغی بالغ بر 800.000 دلار کانادا از طریق انتقال وجه به واسطه یک موسسه مالی معتبر، اقامت دائم کانادایی خود را به دست آورند.

دور قبلی ارسال تقاضای سرمایه گذاری کبک در بازه زمانی 29 می 2017 تا 23 فوریه 2018، تعداد حداکثر 1900 پرونده متقاضی سرمایه گذاری توسط اداره مهاجرت کبک پذیرفته شد. از این تعداد، 1330 درخواست از چین، هنگ کنگ و ماکائو پذیرفته شدند.

پس از اتمام دوره در تاریخ 23 فوریه 2018 ، تاریخ بازگشایی این برنامه برای دوره جدید 2018 و 2019 اعلام می‌شود

برخی از اخبار حاکی از آن بود که تغییراتی ممکن است در برنامه سرمایه گذاری کبک در سال 2018 ایجاد گردد شامل :

 • افزایش دارایی خالص از 1.6 میلیون دلار به 2 میلیون دلار
 • افزایش مبلغ سرمایه گذاری از 800.000 دلار کانادا به 1.200.00 دلار کانادا

که هنوز این تغییرات تصویب و اجرا نشده است و براساس سیاست های دولت فدرال کانادا مبنی بر افزایش پذیرش مهاجران بخصوص در برنامه های سرمایه گذاری و نیروی متخصص اجرایی شدن آن بعید به نظر می رسد و به احتمال زیاد برنامه سرمایه گذاری کبک در سال 2018 همانند سال قبل پیگیری خواهد شد.

طبق اطلاعیه وزارت مهاجرت کبک، متقاضیان برنامه سرمایه گذاری کبک از تاریخ اول دسامبر 2016 باید پرونده‌های خود را فقط از طریق پست معمولی و یا پیک ارسال نمایند و هیچ درخواستی به صورت دستی پذیرفته نمی‌شود.

همچنین بر اساس دوره های گذشته، در صورتی که درخواست های دریافتی، قبل از تاریخ مذکور، به عدد 1900 برسد، درخواست دیگری پذیرفته نخواهد شد.البته این محدودیت ظرفیت شامل متقاضیانی که سطح زبان فرانسه آنها در حد “پیشرفته متوسط” باشد، نخواهد شد. به علاوه، به روند درخواست این دسته از متقاضیان اولویت نیز داده خواهد شد.

موارد لازم برای مهاجرت به کبک از طریق سرمایه گذاری:

دارایی خالص حداقل 1.6 میلیون دلاری

دارایی های خالص متقاضی به تنهایی و یا به همراه همسر یا شریک زندگی اش که از روش مشروع کسب شده است، می بایست حداقل به مبلغ 1.6 میلیون دلار کانادا برسد. این دارایی ها می تواند شامل ملک، حساب های بانکی، حقوق بازنشستگی، موجودی کالا ، سهام و.. باشد.

وجود سابقه مدیریتی

متقاضی می بایست در پنج سال گذشته به مدت حداقل دو سال ، سابقه مدیریتی ارائه دهد. این تجربه مدیریتی تنها محدود به فعالیت های تجاری نمی شود بلکه می تواند شامل سوابق مدیریتی و تجارب کسب شده از یک آژانس بین المللی، اداره یا سازمان دولتی باشد.

سرمایه گذاری در ایالت کبک

متقاضی مهاجرت باید قصد اقامت در کبک را داشته باشد و می بایست یک قرارداد سرمایه گذاری امضاء نماید که به موجب آن متعهد شود که مبلغ 800.000 دلار کانادا را از طریق انتقال وجه به واسطه یک موسسه مالی معتبر، سرمایه گذاری کند. متقاضیان واجد شرایط می بایست یک قرارداد سرمایه گذاری با یکی از موسسات مالی معتبر – یک شرکت کارگزار یا معتمد- که مجاز به شرکت در این برنامه هستند به امضاء برسانند. سرمایه گذاری می تواند از طریق یک واسطه مالی نیز صورت بگیرد.

مزایای مهاجرت به کبک از روش سرمایه گذاری

دریافت اقامت بدون شرط

در صورت موفق بودن درخواست سرمایه گذاری، ویزای اقامت دائم کانادا به متقاضی داده می شود. هیچ مرحله آزمایشی یا شرایط مشروطی وجود ندارد، در حالیکه به طور مثال برای برنامه مهاجرتی آمریکا از طریق سرمایه گذاری  EB-5 ، متقاضیان یک گرین کارت دوساله دریافت می نمایند مشروط بر اینکه می بایست نشان دهند که در طول این بازه زمانی، تعداد 10 مورد یا بیشتر اشتغال زایی کرده اند، در حالیکه برنامه کبک از این شرط مستثنی می باشد.

سرمایه گذاری مطمئن و راحت 

مبلغ سرمایه گذاری در این برنامه که مبلغ  800.000 دلار کانادا است توسط یک نهاد مستقل دولتی تضمین شده است و بعد از پنج سال، کاملا به متقاضی بازگردانده خواهد شد و یا این مبلغ می تواند به واسطه یک موسسه مالی کانادایی سرمایه گذاری شود. به علاوه، شرایط سرمایه گذاری در این برنامه به مراتب کم دردسر تر از دیگر برنامه های مهاجرتی سرمایه گذاری است که از این جمله می توان برنامه دولت فدرال کانادا تحت عنوان “Immigrant Investor Venture Capital Pilot Program” را نام برد.

اعطای اقامت به تمام اعضای خانواده

در روش سرمایه گذاری کبک ، تمام اعضای خانواده متقاضی (همسر یا شریک زندگی و فرزندان وابسته زیر 19 سال) در درخواست او جای دارند و وضعیت یکسانی با متقاضی دارند .متقاضیان پذیرفته شده و خانواده هایشان از مزایای اقامت دائم برخوردار خواهند شد که این مزایا، مراقبت های بهداشتی، آموزش عمومی رایگان و دسترسی به دانشگاه های درجه یک جهان را نیز در بر خواهند داشت.

با در نظر گرفتن اینکه ظرفیت برنامه سرمایه گذاری کبک محدود بوده در دور قبلی بازگشایی ظرفیت ها به سرعت پر شد، پیشنهاد می شود تا سرمایه گذاران علاقه مند در اسرع وقت درخواست خود را به همراه مدارک مورد نیاز آماده نمایند تا بتوانند در فرصتی که برای اخذ اقامت از این طریق باقی است، درخواست خود را به صورت کامل ارسال نمایند.

مهاجرت به کبک از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری استان کبک

در حال حاضر  راحت ترین روش کسب اقامت دائم و مهاجرت به کانادا، روش سرمایه گذاری استان کبک می باشد، بدون نیاز به دانش زبان فرانسه یا انگلیسی. همه ساله تعداد زیادی از متقاضیانی که از روشهای دیگر مهاجرتی واجد شرایط نمی باشند با اقدام از این روش موفق به کسب اقامت کانادا خواهند شد برنامه سرمایه گذاری از طریق استان کبک  از ماه آگوست 2015 اقدام به پذیرش پرونده نموده است..

 

شرایط لازم مهاجرت به کبک از طریق سرمایه گذاری

1- اثبات وجود سابقه مدیریت یا مالکیت بیزنس در 5 سال گذشته

تجربه مدیریت بمدت حداقل دوسال ظرف پنج سال گذشته. سرمایه گذار میتواند صاحب موسسه تولیدی یا خدماتی باشد و بتواند دفاتر سود وزیان و مالیاتی ومدارک افراد مستخدم خود را عرضه نماید.

یا اینکه مدیر شرکت یا سازمانی و یا قسمتی از یک شرکت یا موسسه ای را با حداقل دو نفر کارمند تما م وقت بعهده داشته باشد.

تجربه مدیریت از نظر این برنامه به معنی آن است که متقاضی به طور تمام وقت مسئولیت ها و وظایف مربوط به برنامه ریزی، مدیریت و کنترل مواد اولیه، منابع مالی و انسانی آن بیزنس را به عهده داشته است. به عهده داشتن این مسئولیتها به عنوان کارآموز، کارورز و یا آموزشهای تخصصی مرتبط با دریافت درجه تحصیلی سابقه مدیریت قابل قبول محسوب نمی شود.

 

2- اثبات دارایی به میزان 1,600,000 دلار کانادا که میتواند به صورت زمین،منزل و.. باشد

این دارائی میتواند شامل زمین و منزل و اشیا دیگر باشد. توجه داشته باشید که هیچ اجباری برای آوردن این دارائی به کانادا نیست و این مورد کاملا بستگی به تصمیم سرمایه گذار دارد.

این دارائی میتواند در مورد دولت فدرال کلا متعلق به همسر باشد و در مورد ایالت کبک قسمتی از ان متعلق به همسر و یا حتی میشود بعنوان هدیه به سر مایه گذار هدیه شده باشد البته بشرط اینکه  حداقل شش ماه از تاریخ آن گذشته باشد.

 

3- سپرده بانکی به  مبلغ 800 هزار دلار سرمایه گذاری به مدت 5  سال در بانکهای کانادا ( بدون سود ) یا پرداخت 180,000  تا 220000 دلار به بانک کانادایی بدون بازگشت

پس از گزینش از طرف دولت فدرال یا ایالت کبک سرمایه گذار بایستی به منظور اخذ اقامت کبک یا مبلغ 800,000 دلار کانادا را بدون بهره بمدت پنج سال تحت اختیار دولت فدرال یا ایالت کبک قرار دهد یا به یکی از بانکهای مورد اعتماد دولت اجازه دهد این مبلغ را بجای او وازیز کند و برای انجام این کاربانک مبلغی را حدود 180,000 دلار کانادا بعنوان بهره بانکی و سایر مخارج دریافت خواهد کرد.

این امکان نیز وجود دارد که  بر اساس توافقنامه جداگانه  در مقابل مبلغ 180 یا ۲۲۰ هزار دلار کانادا، مبلغ ۸۰۰ هزار دلار را از یکی از این موسسات به صورت وام ۵ ساله به منظور تامین شرط بالا دریافت نمود. در این صورت مبلغ واریزی به عنوان سود و کارمزد وام پنج ساله پرداختی محاسبه شده و به متقاضی بازگردانده نمی شود

برای مهاجرت به کبک از روش سرمایه گذاری ، شرایط متقاضی نظیر سن، تحصیلات، تجربه، زبان و قابلیت سازگاری در تصمیم گیری مورد توجه قرار خواهند گرفت اما متقاضیان برای دریافت اقامت دایم از این راه الزامی به دانستن زبان انگلیسی یا فرانسه نخواهند داشت.

نکته بسیار مهم این است که مهاجر سرمایه گذار کبک پس از دریافت اقامت دائم و ورود به کبک، الزامی به زندگی، کار و یا راه اندازی تجارت در این استان ندارد و منع قانونی برای زندگی در دیگر نقاط کانادا ندارد. علاوه بر اینها  متقاضی، اقامت دائم کانادا بصورت غیر مشروط برای خود، همسر و فرزندان زیر ۱۹ سال (ملاک سن زمان ثبت پرونده در کبک خواهد بود) دریافت خواهد کرد.

 

مزایای مهاجرت به کبک از روش سرمایه گذاری ( سرمایه گذاری کبک ) :

 • شرط داشتن مدرک زبان برای سرمایه گذار در این روش وجود ندارد
 • سرمایه گذار الزامی برای کار آفرینی و ایجاد بیزنس در کبک ندارد.
 • استفاده از بیمه درمانی رایگان بدون هیچ قید وشرط برای کلیه اعضای خانواده
 • استفاده از بیمه میانسالی جهت افراد 65 سال به بالا بدون هیچ قید و شرط
 • تحصیل رایگان فرزندان تا مقطع دیپلم
 • اعطای وامهای تحصیلی جهت تحصیل در کالج یا دانشگاهای کانادا و آمریکا
 • و..

 

مهاجرت به کبک از طریق تخصص 2019

نیروهای متخصص در استان کبک

از سال 2016 درخواست‌های مهاجرت به کبک، از جمله Quebec Skilled Worker Program  (برنامه نیروی متخصص کبک) بصورت آنلاین انجام می‌پذیرد که نام سامانه ثبت درخواست آن Mon Project می‌باشد. همچنین اداره مهاجرت کبک در تاریخ 8 مارس 2017 برابر با 18 اسفند ماه 1395 تغییرات زیادی را در این بخش اعمال کرد.

این امتیازبندی‌های جدید شامل تمامی افرادی که در صف بررسی از نوامبر سال 2015 می‌باشند را شامل می شود.

طبق اعلام دولت کبک ، برنامه نیروی متخصص کبک در سال 2018 نیز جهت همسو شدن با شرایط روز ، کمی تغییر کرده اما تغییر  خاصی در نحوه امتیاز بندی و شرایط کلی برنامه Skill Worker کبک مشاهده نمی شود.

همچنین همسو با سیاست های کلی دولت فدرال کانادا مبنی بر افزایش پذیرش مهاجر ، طبق اخبار و شنیده ها کبک قصد در سال 2018 حدود 5000 پرونده جدید مربوط به برنامه نیروی متخصص پذیرش کند که از این تعداد حدود نیمی از آنها قبول خواهند شد.تاریخ بازگشایی برنامه نیروی متخصص کبک نیز تا قبل از 31 مارس 2018 اعلام شده است.

طبق شرایط جدید اعلام شده در سال 2017 که در سال 2018 نیز کماکان برقرار است، یک متقاضی مجرد برای اخذ اقامت کبک از طریق تخصص، می‌بایست برای تشکیل پرونده حداقل 43 امتیاز و برای قبولی 50 امتیاز کسب نماید. اگر متقاضی متأهل باشد، میزان امتیاز تشکیل پرونده و قبولی به 52 و 59 افزایش خواهند یافت. متقاضیانی که میزان امتیاز آنها کمتر از مقدار اعلام شده‌است، بهتر است از اقدام به ثبت‌نام خودداری کنند.

امتیاز بندی برنامه مهاجرت به کبک از طریق تخصص 2018

تحصیلات و مدارک آموزشی: حداکثر 26 امتیاز

سابقه کار: حداکثر 8  امتیاز

سن: حداکثر 16 امتیاز

سطح زبان انگلیسی/فرانسه: حداکثر 22 امتیاز

اقامت قبلی و داشتن خویشاوند در کبک: حداکثر 8 امتیاز

ویژگی‌های همسر(برای متأهلین): حداکثر  17امتیاز

توانایی مالی: حداکثر 1 امتیاز

پیشنهاد کار تأییدشده: حداکثر 10 امتیاز

فرزندان وابسته: حداکثر 8 امتیاز

 

در بخش رشته تحصیلی شما می‌توانید امتیازی از 0 تا 12 را دریافت نمایید، که رشته‌های 12 امتیازی بیشترین شانس را برای اخذ اقامت دارا می‌باشند برای افزایش شانس در رشته‌های 6 امتیازی نیز حتما نیاز به مدرک زبان فرانسه خواهند بود. رشته‌هایی که امتیاز صفر دارند در این لیست ذکر نشده‌اند.

 

امتیازبندی رشته تحصیلی مهاجرت به کبک

رشته تحصیلی امتیازمتقاضی اصلی امتیاز همسر UNIVERSITY LEVELForeign degrees
مهندسی کامپیوتر
(لیسانس)
12 4 (Computer Engineering (Bach
علوم کامپیوتر
(لیسانس)
12 4 (Computer Science (Bach
ژنتیک (فوق لیسانس) 12 4 (Genetics (Master’s degree
تکنولوژی پزشکی هسته ای (مدرک فنی DCS) 12 4 (Nuclear Medicine Technology (DCS
تکنولوژی تولیدات دارویی (مدرک فنی DCS) 12 4 (Pharmaceutical Production Technology (DCS
تکنولوژی پرتو درمانی (مدرک فنی DCS) 12 4 (Radiation Oncology Technology (DCS
طراحی ارتوزهای بینایی (طراحی عینک و لنز طبی) (مدرک فنی DCS) 12 4 (Visual Orthosis Techniques (DCS
حسابداری و علوم حساب داری (لیسانس) 12 3 (Accounting and Accounting Science (Bach
مهندسی هوا و فضا و مهندسی های مرتبط(لیسانس) 12 3 (Aerospace, Aeronautical and Astronautical Engineering (Bach
بانکداری و عملیات های مالی(لیسانس) 12 3 (Banking and Financial Operations (Bach
مهندسی بیولوژیک و مهندسی پزشکی زیستی (لیسانس) 12 3 (Biological and Biomedical Engineering (Bach
بیوفیزیک (لیسانس) 12 3 (Biophysics (Bach
مهندسی عمران، مهندسی ساخت و مهندسی حمل و نقل (لیسانس) 12 3 (Civil, Construction and Transportation Engineering (Bach
علوم زمین (لیسانس) 12 3 (Earth Sciences (Bach
مهندسی برق، الکترونیک و ارتباطات (لیسانس) 12 3 (Electrical, Electronic and Communications Engineering (Bach
مهندسی غذایی (لیسانس) 12 3 (Food Engineering (Bach
تکنولوژی و مهندسی غذایی (لیسانس) 12 3 (Food Sciences and Technology (Bach
زمین شناسی،  معدن شناسی (لیسانس) 12 3 (Geology or Mineralogy (Bach
علوم آبی و هیدرولیک (فوق لیسانس) 12 3 (Hydrology and Water Sciences (Master’s degree
مهندسی راهبردی و مهندسی صنعتی (لیسانس) 12 3 (Industrial and Administrative Engineering (Bach
طراحی صنعتی (لیسانس) 12 3 (Industrial Design (Bach
علوم کتابخانه ای و ثبت سوابق (فوق لیسانس) 12 3 (Library Science and Records Management (Master’s degree
بازاریابی و خرید (لیسانس) 12 3 (Marketing and Purchasing (Bach
مهندسی مکانیک (لیسانس) 12 3 (Mechanical Engineering (Bach
مهندسی هسته ای (لیسانس) 12 3 (Nuclear Engineering (Bach
پرستاری (لیسانس) 12 3 (Nursing (Bach
تحقیق عملیاتی (لیسانس) 12 3 (Operational Research (Bach
مهندسی فیزیکی (لیسانس) 12 3 (Physical Engineering (Bach
فیتوتکنیک (لیسانس) 12 3 (Phytotechnics (Bach
روانشناسی (دکترا) 12 3 (Psychology (Doctorate
مترجمی (لیسانس) 12 3 (Translation (Bach
جانورشناسی (لیسانس) 12 3 (Zoology (Bach
جانورشناسی ( فوق لیسانس) 12 3 (Zoology (Master’s degree
دام داری (لیسانس) 12 3 (Zootechnics (Bach
دام داری (فوق لیسانس) 12 3 (Zootechnics (Master’s degree
تکنیک های هواپیما سازی (مدرک فنی DCS) 12 3 (Aircraft Construction Techniques (DCS
تکنیک های نگهداری هواپیما (مدرک فنی DCS) 12 3 (Aircraft Maintenance Techniques (DCS
تکنولوژی معماری (مدرک فنی DCS) 12 3 (Architectural Technology (DCS
تکنولوژی ساخت سیستم (مدرک فنی DCS) 12 3 (Building Systems Technology (DCS
تکنیک های مهندسی شیمی (مدرک فنی DCS) 12 3 (Chemical Engineering Techniques (DCS
تکنیک های علوم کامپیوتر (مدرک فنی DCS) 12 3 (Computer Science Techniques (DCS
تشخیص رادیولژی (مدرک فنی DCS) 12 3 (Diagnostic Radiology Technology (DCS
تکنیک های ثبت اسناد (مدرک فنی DCS) 12 3 (Documentation Techniques (DCS
تکنولوژی فرآیند و کیفیت غذا (مدرک فنی DCS) 12 3 (Food Processing and Quality Technology (DCS
توانبخشی شنوایی (مدرک فنی DCS) 12 3 (Hearing Aids (DCS
تکنیک های مهندسی مکانیک (مدرک فنی DCS) 12 3 (Mechanical Engineering Techniques (DCS
تکنیکهای به کارگیری مالتی مدیا (مدرک فنی DCS) 12 3 (Multimedia Integration Techniques (DCS
مهندسی کشتی سازی (مدرک فنی DCS) 12 3 (Naval Architecture Technology (DCS
پرستاری (مدرک فنی DCS) 12 3 (Nursing (DCS
تکنولوژی تولیدات دارویی (مدرک فنی ACS) 12 3 (Pharmaceutical Production Technology (ACS
تبدیل پلاستیک (مدرک فنی DCS) 12 3 (Plastics Transformation Techniques (DCS
مکانیک کشاورزی (مدرک فنیDVS) 6 2 (Agricultural Mechanics (DVS
مکانیک ساخت ماشین (مدرک فنیDVS) 6 2 (Construction Machine Mechanics (DVS
بهداشت، دستیاری پرستاری (مدرک فنیDVS) 6 2 (Health, Assistance, and Nursing (DVS
ماشین سازی (مدرک فنیDVS) 6 2 (Machining Techniques (DVS
علوم آماری (لیسانس) 6 2 (Actuarial Science (Bach
مدیریت کشاورزی و روستای (لیسانس) 6 2 (Agricultural and Rural Engineering (Bach
مهندسی کشاورزی جنگلی (لیسانس) 6 2 (Agri-forest Engineering (Bach
ریاضیات کاربردی (لیسانس) 6 2 (Applied Mathematics (Bach
ریاضیات کاربردی (فوق لیسانس) 6 2 (Applied Mathematics (Master’s degree
تاریخ هنر (لیسانس) 6 2 (Art History (Bach
علوم بهداشتی پایه و کاربردی (لیسانس) 6 2 (Basic and Applied Health Sciences (Bach
علوم بهداشتی پایه و کاربردی (فوق لیسانس) 6 2 (Basic and Applied Health Sciences (Master’s degree
علوم زیست شناسی (لیسانس) 6 2 (Biological Sciences (Bach
مدیریت اجرایی (لیسانس) 6 2 (Business Administration (Bach
مدیریت تجاری و اجرایی (لیسانس) 6 2 (Business Management and Administration (Bach
مهندسی شیمی (لیسانس) 6 2 (Chemical Engineering (Bach
تربیت مدرس کالج (فوق لیسانس) 6 2 (College Level Teacher Training (Master’s degree
ارتباطات و خبرنگاری (لیسانس) 6 2 (Communications and Journalism (Bach
ادبیات تطبیقی (فوق لیسانس) 6 2 (Compared Literature (Master’s degree
جرم شناسی (لیسانس) 6 2 (Criminology (Bach
مردم نگاری (فوق لیسانس) 6 2 (Demography (Master’s degree
تدریس(فن معلمی) (لیسانس) 6 2 (Didactics (The Art of Teaching) (Bach
تدریس(فن معلمی) (فوق لیسانس) 6 2 (Didactics (The Art of Teaching) (Master’s degree
رژیم و تغذیه (لیسانس) 6 2 (Dietetics and Nutrition (Bach
اقتصاد (لیسانس) 6 2 (Economics (Bach
انرژی (فوق لیسانس) 6 2 (Energy (Master’s degree
مهندسی (لیسانس) 6 2 (Engineering (Bach
محیط زیست (کیفیت و آلودگی محیطی) (لیسانس) 6 2 (Environment (Environmental Quality and Pollution) (Bach
طراحی محیطی (لیسانس) 6 2 (Environmental Design (Bach
قوم شناسی و قوم نگاری (لیسانس) 6 2 (Ethnology and Ethnography (Bach
قوم شناسی و قوم نگاری (فوق لیسانس) 6 2 (Ethnology and Ethnography (Master’s degree
علوم تمرینی (لیسانس) 6 2 (Exercise Sciences (Bach
زبانه فرانسه عمومی و زبان مادری (لیسانس) 6 2 (French, General and Mother Tongue (Bach
جغرافیا (لیسانس) 6 2 (Geography (Bach
جغرافیای سیاسی (لیسانس) 6 2 (Geopolitical Sciences (Bach
علوم انسانسی یونانی-لاتین و باستان شناسی (لیسانس) 6 2 (Greco-Latin Humanities and Classical Archeology (Bach
راهنمایی مشاوره اطلاعات تحصیلی و فنی (لیسانس) 6 2 Guidance Counselling and Educational and Vocational Information (Bach)
مدیریت خدمات بهداشتی (فوق لیسانس) 6 2 (Health Services Management (Master’s degree
تاریخ (لیسانس) 6 2 (History (Bach
اقتصاد خانه (لیسانس) 6 2 (Home Economics (Bach
مدیریت منابع انسانی (لیسانس) 6 2 (Human Resources Management (Bach
تجارت بین المللی (لیسانس) 6 2 (International Business (Bach
معماری محیطی (لیسانس) 6 2 (Landscaping Architecture (Bach
علوم کتابخانه ای و ثبت سوابق (لیسانس) 6 2 (Library Science and Records Management (Bach
زبان شناسی (لیسانس) 6 2 (Linguistics (Phonetics, Semantics, Philology) (Bach
ریاضیات (لیسانس) 6 2 (Mathematics (Bach
مهندسی مواد و متالورژی (لیسانس) 6 2 (Metallurgical and Materials Engineering (Bach
میکرو بیولوژی (لیسانس) 6 2 (Microbiology (Bach
مهندسی معدن (لیسانس) 6 2 (Mining Engineering (Bach
منابع طبیعی (لیسانس) 6 2 (Natural Resources (Bach
اقیانوس شناسی (فوق لیسانس) 6 2 (Oceanography (Master’s degree
فلسفه (لیسانس) 6 2 (Philosophy (Bach
علوم فیزیکی (لیسانس) 6 2 (Physical Science (Bach
تربیت مدرس پیش دبستانی (لیسانس) 6 2 (Preschool Teacher Training (Bach
آمار و احتمالات (لیسانس) 6 2 (Probability and Statistics (Bach
آموزش روانی (لیسانس) 6 2 (Psychoeducation (Bach
آموزش روانی (فوق لیسانس) 6 2 (Psychoeducation (Master’s degree
روانشاسی (لیسانس) 6 2 (Psychology (Bach
روانشاسی (فوق لیسانس) 6 2 (Psychology (Master’s degree
مدیریت عمومی (لیسانس) 6 2 (Public Administration (Bach
مهندسی کاغذ و خمیر کاغذ (لیسانس) 6 2 (Pulp and Paper Engineering (Bach
رکرولوژی (لیسانس) 6 2 (Recreology (Bach
مطالعات دینی (لیسانس) 6 2 (Religious Studies (Bach
اقتصاد کشاورزی و روستایی (لیسانس) 6 2 (Rural and AgriculturalEconomics (Bach
اقتصاد کشاورزی و روستایی (فوق لیسانس) 6 2 (Rural and Agricultural Economics (Master’s degree
سکسولوژی (لیسانس) 6 2 (Sexology (Bach
علوم اجتماعی و انسانی (لیسانس) 6 2 (Social Sciences and Humanities (Bach
امور اجتماعی (لیسانس) 6 2 (Social Work (Bach
تربیت مدرس تخصصی مدارس ابتدایی و راهنمایی (لیسانس) 6 2 (Specialist Primary and Secondary School Teacher Training (Bach
تدریس پیش دبستانی و ابتدایی (لیسانس) 6 2 (Teaching at the Preschool and Elementary Levels (Bach
تدریس دبیرستانی (لیسانس) 6 2 (Teaching at the Secondary Level (Bach
تدریس فنی (دبیرستان) و تکنیکی (کالج) (لیسانس) 6 2 (Teaching in Vocational (Secondary) and Technical (College (Bach)
آموزش (لیسانس) 6 2 (Education (Bach
تربیت مدرس رشته های خاص (آموزش دانش آموزان استثنائی) (لیسانس) 6 2 Training of Special Education Teachers (Remedial Education (Bach.)
تربیت استاد دانشگاه (لیسانس) 6 2 University Pedagogy (Master’s degree)
تکنیک های مدیریت و حسابداری (مدرک فنی ACS) 6 2 (Accounting and Management Techniques (ACS
تکنیک های مدیریت و حسابداری (مدرک فنی DCS) 6 2 (Accounting and Management Techniques (DCS
مهندسی مکانیک کشاورزی (مدرک فنی DCS) 6 2 (Agromechanical Engineering Technology (DCS
تکنیک های ساخت هواپیما (مدرک فنی ACS) 6 2 (Aircraft Construction Techniques (ACS
تکنیک های نگه داری هواپیما (مدرک فنی ACS) 6 2 (Aircraft Maintenance Techniques (ACS
نقشه کشی هواپیما (مدرک فنی DCS) 6 2 (Aircraft piloting techniques (DCS
تکنولوژی تولید حیوانات (مدرک فنی DCS) 6 2 Animal Production Technology (DCS
تکنولوژی معماری (مدرک فنی ACS) 6 2 (Architectural Technology (ACS
تکنولوژی ساخت و ارزیابی (مدرک فنی DCS) 6 2 (Building Appraisal and Assessment Technology (DCS
تکنولوژی ساخت سیستم (مدرک فنی ACS) 6 2 (Building Systems Technology (ACS
مدیریت تجاری (مدرک فنی DCS) 6 2 (Business Management (DCS
تکنیکهای فرآیند شیمی (مدرک فنی ACS) 6 2 (Chemical Process Techniques (ACS
تکنیکهای فرآیند شیمی (مدرک فنی DCS) 6 2 (Chemical Process Techniques (DCS
هنرهای سیرک (مدرک فنی ACS) 6 2 (Circus Arts (ACS
هنرهای سیرک (مدرک فنی DCS) 6 2 (Circus Arts (DCS
تکنولوژی مهندسی عمران (مدرک فنی DCS) 6 2 (Civil Engineering Technology (DCS
آموزش تکنیکهای مدیریت  اواقت فراغت محلی (مدرک فنی ACS) 6 2 (Community Recreation Leadership Training Techniques (ACS
آموزش تکنیکهای مدیریت  اواقت فراغت محلی (مدرک فنی DCS) 6 2 (Community Recreation Leadership Training Techniques (DCS
تکنیکهای فرآیند کامپوزیت مواد (مدرک فنی ACS) 6 2 (Composite Material Processing Techniques (ACS
تکنیکهای فرآیند کامپوزیت مواد (مدرک فنی DCS) 6 2 (Composite Material Processing Techniques (DCS
تکنیکهای علوم کامپیوتر (مدرک فنی ACS) 6 2 (Computer Science Techniques (ACS
تکنیکهای بهداشت دهان و دندان (مدرک فنی DCS) 6 2 (Dental Hygiene Techniques (DCS
تشخیص رادیولژی (مدرک فنی ACS) 6 2 (Diagnostic Radiology Technology (ACS
تکنیکهای رژیم و تغذیه (مدرک فنی DCS) 6 2 (Dietetic Techniques (DCS
ثبت اسناد (مدرک فنی ACS) 6 2 (Documentation Techniques (ACS
تکنیکهای آموزش کودکان خردسال (مدرک فنی ACS) 6 2 (Early Childhood Education Techniques (ACS
تکنیکهای آموزش کودکان خردسال (مدرک فنی DCS) 6 2 (Early Childhood Education Techniques (DCS
بهداشت و امنیت مشاغل محیطی (مدرک فنی ACS) 6 2 (Environmental Occupational Health and Safety (ACS
بهداشت و امنیت مشاغل محیطی (مدرک فنی DCS) 6 2 (Environmental Occupational Health and Safety (DCS
تکنیکهای محیطی (مدرک فنی DCS) 6 2 (Environmental Techniques (DCS
تکنیکهای پرورش اسب (مدرک فنی DCS) 6 2 (Equine Techniques (DCS
مدیریت و امور مزرعه (مدرک فنی DCS) 6 2 (Farm Management and Operations (DCS
بازاریابی مد (مدرک فنی DCS) 6 2 (Fashion Marketing (DCS
فرآیندهای غذایی و کیفی (مدرک فنی ACS) 6 2 (Food Processing and Quality Technology (ACS
تکنیکهای ساخت کابینت و مبلمان (مدرک فنی DCS) 6 2 (Furniture and Cabinetmaking Techniques (DCS
تکنولوژی ژئوماتیک (مدرک فنی DCS) 6 2 (Geomatics Technology (DCS
تولیدات باغی و تکنولوژی محیطی (مدرک فنی DCS) 6 2 (Horticultural Production and Environmental Technology (DCS
تکنیکهای مدیریت هتل (مدرک فنی DCS) 6 2 (Hotel Management Techniques (DCS
تکنیکهای توسعه منابع صید و شکار (مدرک فنی DCS) 6 2 (Hunting and Fishing Resources Development Techniques (DCS
تکنیکهای طراحی صنعتی (مدرک فنی ACS) 6 2 (Industrial Design Techniques (ACS
تکنیکهای طراحی صنعتی (مدرک فنی DCS) 6 2 (Industrial Design Techniques (DCS
تکنولوژی مهندسی صنعتی (مدرک فنی ACS) 6 2 (Industrial Engineering Technology (ACS
تکنولوژی نگهداری صنعتی (مدرک فنی ACS) 6 2 (Industrial Maintenance Technology (ACS
تکنولوژی نگهداری صنعتی (مدرک فنی DCS) 6 2 (Industrial Maintenance Technology (DCS
خدمات مشاوره ای سرمایه گذاری و بیمه (مدرک فنی DCS) 6 2 (Insurance and Financial Advisory Services (DCS
تکنیکهای آزمایشگاه (مدرک فنی ACS) 6 2 (Laboratory Techniques (ACS
تکنیکهای آزمایشگاه (مدرک فنی DCS) 6 2 (Laboratory Techniques (DCS
تکنیکهای قضایی (مدرک فنی ACS) 6 2 (Legal Techniques (ACS
تکنیکهای قضایی (مدرک فنی DCS) 6 2 (Legal Techniques (DCS
تکنیکهای مهندسی مکانیک دریایی (مدرک فنی DCS) 6 2 (Marine Mechanical Engineering Techniques (DCS
تکنیکهای مهندسی مکانیک دریایی (مدرک فنی ACS) 6 2 (Mechanical Engineering Techniques (ACS
تکنولوژی مهندسی متالورژی (مدرک فنی ACS) 6 2 (Metallurgical Engineering Technology (ACS
تکنولوژی مهندسی متالورژی (مدرک فنی DCS) 6 2 (Metallurgical Engineering Technology (DCS
فرآیندها معدنی (مدرک فنی ACS) 6 2 (Mineral Processing (ACS
تکنولوژی معدن (مدرک فنی DCS) 6 2 (Mineral Technology (DCS
تکنولوژی معدن (مدرک فنی DCS) 6 2 (Mineral Technology (DCS
تکنیکهای به کارگیری مالتی مدیا (مدرک فنی ACS) 6 2 (Multimedia Integration Techniques (ACS
تکنیکهای میوزولوژی (مدرک فنی DCS) 6 2 (Museology Techniques (DCS
پرستاری (مدرک فنی ACS) 6 2 (Nursing (ACS
تکنیکهای سیستم اداری (مدرک فنی ACS) 2 (Office System Techniques (ACS
تکنیکهای سیستم اداری (مدرک فنی DCS) 6 2 (Office System Techniques (DCS
تکنیکهای علوم اورتوپتی (مدرک فنی DCS) 6 2 (Orthotic and Orthopedic Prosthesis Techniques (DCS
تکنیکهای بازسازی فیزیکی (مدرک فنی ACS) 6 2 (Physical Rehabilitation Techniques (ACS
تکنیکهای بازسازی فیزیکی (مدرک فنی DCS) 6 2 (Physical Rehabilitation Techniques (DCS
تکنیکهای تبدیل پلاستیک (مدرک فنی ACS) 6 2 (Plastics Transformation Techniques (ACS
درمان های اولیه فوری پیش از بیمارستان (مدرک فنی ACS) 6 2 (Pre-Hospital Emergency Care (ACS
درمان های اولیه فوری پیش از بیمارستان (مدرک فنی DCS) 6 2 (Pre-Hospital Emergency Care (DCS
مدیریت اموری چاپی (مدرک فنی DCS) 6 2 (Printing Works Management (DCS
مدیریت رستوران (مدرک فنی DCS) 6 2 (Restaurant Management (DCS
تولید و فرآوری غذای دریایی (مدرک فنی DCS) 6 2 (Seafood Processing (DCS
تکنیکهای تحقیقات اجتماعی (مدرک فنی DCS) 6 2 (Social Research Techniques (DCS
تکنیکهای امور اجتماعی (مدرک فنی ACS) 6 2 (Social Work Techniques (ACS
تکنیکهای امور اجتماعی (مدرک فنی DCS) 6 2 (Social Work Techniques (DCS
تکنیکهای مشاوره مسئولتهای   خاص (مدرک فنی ACS) 6 2 (Special Care Counselling Techniques (ACS
تکنیکهای مشاوره مسئولتهای   خاص (مدرک فنی DCS) 6 2 (Special Care Counselling Techniques (DCS
تکنیکهای توریسم (مدرک فنی DCS) 6 2 (Tourism Techniques (DCS
تکنیکهای راهبردی حمل و نقل (مدرک فنی ACS) 6 2 (Transportation Logistics Techniques (ACS
تکنیکهای راهبردی حمل و نقل (مدرک فنی DCS) 6 2 (Transportation Logistics Techniques (DCS
تکنیکهای برنامه ریزی شهری (مدرک فنی DCS) 6 2 (Urban Planning Techniques (DCS
تصفیه آب (مدرک فنی ACS) 6 2 (Water Purification (ACS
تصفیه آب (مدرک فنی DCS) 6 2 (Water Purification (DCS
تکنیکهای اصلاحی بزرگسالان و نوجوانان (مدرک فنی DCS) 6 2 (Youth and Adult Correctional Intervention Techniques (DCS
تکنولوژی تولید حیوانات (مدرک فنی DVS) 6 2 (Animal Production Technology (DVS
مکانیک اتومبیل (مدرک فنی DVS) 6 2 (Automobile Mechanics (DVS
تعمیر بدنه و رنگ آمیزی خودرو (مدرک فنی DVS) 6 2 (Automotive Body Repair and Repainting (DVS
خدمات تکنیکهای ابزار تجاری (مدرک فنی DVS) 6 2 (Business Equipment Technical Service (DVS
مونتاژ سیم و مدار (مدرک فنی DVS) 6 2 (Cable and Circuit Assembly (DVS
گرافیک کامپیوتری (مدرک فنی DVS) 6 2 (Computer Graphics (DVS
آماده سازی و عملیات تکمیل بتن (مدرک فنی DVS) 6 2 Concrete Preparation and Finishing (DVS
عملیات ماشین ساخت (مدرک فنی DVS) 6 2 (Construction Machine Operation (DVS
پوشش های تزئینی (مدرک فنی DVS) 6 2 (Decorative Upholstering (DVS
ساخت قالب برش (مدرک فنی AVS) 6 2 (Diemaking (AVS
تعمیر تجهیزات ویدیویی و رادیویی (مدرک فنی DVS) 6 2 (Electronic Audio/Video Equipment Repair (DVS
مکانیک آسانسور (مدرک فنی DVS) 6 2 (Elevator Mechanics (DVS
گیاهان غذایی (مدرک فنی DVS) 6 2 (Field Crops (DVS
مکانیک حفاظت در آتش (مدرک فنی DVS) 6 2 (Fire Protection Mechanics (DVS
مبادلات هوایی (مدرک فنی DVS) 6 2 (Flight Dispatch (DVS
خدمات غذا و نوشیدنی (مدرک فنی DVS) 6 2 (Food and Beverage Services (DVS
شیشه گری (مدرک فنی DVS) 6 2 (Glassware Cutting and Treatment (DVS
فروش فروشگاهی ابزار آلات (مدرک فنی DVS) 6 2 (Hardware Store Sales (DVS
مکانیک ابزار آلات سنگین جاده سازی (مدرک فنی DVS) 6 2 (Heavy Road Equipment Mechanics (DVS
خانه داری (مدرک فنی DVS) 6 2 (Home Care (DVS
نگارش صنعتی (مدرک فنی DVS) 6 2 (Industrial Drafting (DVS
پوشش سازی صنعتی (مدرک فنی DVS) 6 2 (Industrial Upholstering (DVS
راه اندازی و نگه داری سیستم های امنیتی (مدرک فنی DVS) 6 2 (Installation and Maintenance of Security Systems (DVS
نصب خطوط انتقال برق (مدرک فنی DVS) 6 2 (Installation of Electrical Transmission Lines (DVS
دکور و نمای داخلی (مدرک فنی DVS) 6 2 (Interior Decorating and Display (DVS
تولید عصاره (مدرک فنی DVS) 6 2 (Maple Syrup Production (DVS
مصالح ساختمانی، آجر چینی (مدرک فنی DVS) 6 2 (Masonry: Bricklaying (DVS
ابزار موتوری مشاوره خریدار (مدرک فنی DVS) 6 2 (Motorized Equipment Customer Consultation (DVS
ساخت قالب (مدرک فنی AVS) 6 2 (Mould Making (AVS
قالب سازی (مدرک فنی DVS) 6 2 (Moulding (DVS
نصب و کاربری ماشین قالب سازی (مدرک فنی DVS) 6 2 (Moulding Machine Set-up and Operation (DVS
ابزار سنگین عملیاتی (مدرک فنی DVS) 6 2 (Northern Heavy Equipment Operations (DVS
لوله کشی و گرمایش (مدرک فنی DVS) 6 2 (Plumbing and Heating (DVS
آشپزی حرفه ای (مدرک فنی DVS) 6 2 (Professional Cooking (DVS
فروش حرفه ای (مدرک فنی DVS) 6 2 (Professional Sales (DVS
برنامه های مسکونی و تجاری (مدرک فنی DVS) 6 2 (Residential and Commercial Drafting (DVS
قصابی (خرده فروشی) (مدرک فنی DVS) 6 2 (Retail Butchery (DVS
مطالعات اداری (مدرک فنی DVS) 6 2 (Secretarial Studies (DVS
مکانیک ماشین های ایستا (مدرک فنی DVS) 6 2 (Stationary Machine Mechanics (DVS
تحقیق و توپوگرافی (مدرک فنی DVS) 6 2 (Surveying and Topography (DVS
ابزار سازی (مدرک فنی AVS) 6 2 (Tool making (AVS
آب درمانی (مدرک فنی DVS) 6 2 (Water Treatment (DVS

نیروی متخصص استان کبک

مهاجرت به کبک از طریق نیروی متخصص 2018

در برنامه نیروی کار استان کبک، بر خلاف برنامه انتخاب نیروی کار متخصص از طریق دولت فدرال، رشته های دانشگاهی اعلام شده در لیست رشته ها در تمامی مقاطع دانشگاهی و دیپلم فنی (با توجه به لیست) می توانند از روش نیروی متخصص کبک ، اقدام به اخذ اقامت کانادا نمایند.طبق توافق بین دولت کانادا و استان کبک، این استان به تنهایی می تواند تعدادی مهاجر را برای رفع نیازهای خود گزینش و انتخاب کند.

متقاضیانی که در لیست رشته های دارای الویت استان کبک،امتیاز بیشتری کسب کرده اند ، با توجه به نیاز بازار کار کبک، خارج از نوبت رسیدگی می شوند. متقاضیان سایر رشته ها نیز که در لیست رشته های الویت کبک دارای امتیاز کمتری هستند نیز پذیرفته می شوند اما نیازمند دانش بالاتر زبان فرانسه خواهند بود.دانستن زبان فرانسه یکی از الزامات نانوشته برنامه مهاجرتی کبک از طریق تخصص محسوب می شود ارائه مدرک زبان فرانسه و همچنین انگلیسی (در صورت نیاز به نمره انگلیسی) جهت دریافت شماره پرونده یا فایل نامبر اجباری می باشد و متقاضی باید در زمان مصاحبه برای اقدام به مهاجرت به کبک، قادر به گفتگو و درک زبان فرانسه و در صورت نیاز انگلیسی باشد.

متقاضیان مهاجرت به کبک از طریق تخصص باید تحصیلات ، تخصص و سابقه کار مورد نیاز و همچنین قابلیت جذب شدن سریع در بازار کار را داشته باشند.برای واجد شرایط شدن و اقدام از طریق روش تخصص استان کبک باید با توجه 9 فاکتور موجود در جدول مربوطه براساس آخرین تغییرات کبک در تاریخ 18-02-2018، حداقل امتیاز مربوطه را بدست آورید.

موارد الزامی برای مهاجرت به کبک از طریق تخصص

 • داشتن حداقل یک مدرک تحصیلی در لیست رشته‌های معرفی شده از سوی این برنامه
 • داشتن دانش و مدرک بالا در زبان انگلیسی و یا فرانسه

امتیازات مهاجرت به کبک از طریق تخصص

طبق شرایط جدید، یک متقاضی مجرد برای اخذ اقامت کبک از طریق تخصص، می‌بایست برای تشکیل پرونده حداقل 43 امتیاز و برای قبولی 50 امتیاز کسب نماید. اگر متقاضی متأهل باشد، میزان امتیاز تشکیل پرونده و قبولی به 52 و 59 افزایش خواهند یافت. متقاضیانی که میزان امتیاز آنها کمتر از مقدار اعلام شده‌است، بهتر است از اقدام به ثبت‌نام خودداری کنند.

 • تحصیلات و مدارک آموزشی: حداکثر 26 امتیاز
 • داشتن تجربه کار: حداکثر 8 امتیاز
 • سن: حداکثر 16 امتیاز
 • سطح زبان فرانسه / انگلیسی: حداکثر 22 امتیاز
 • اقامت قبلی و داشتن خویشاوند در کِبک : حداکثر 8 امتیاز
 • ویژگی‌های همسر: حداکثر 17 امتیاز (برای متاهلین)
 • توانایی مالی:  حداکثر 1 امتیاز
 • پیشنهاد کار تایید شده: حداکثر 10 امتیاز
 • فرزندان وابسته: حداکثر 8 امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *