مهاجرت و اقامت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

 

در این مقاله توضیحاتی در جهت راهنمایی شما برای مهاجرت به استرالیا و یا اقامت استرالیا متناسب با شرایط شما ارائه می شود. اگر قصد مهاجرت به استرالیا  برای زندگی، تحصیل، کار و یا پیوستن به بستگان خود را دارید، می توانید برای ویزای استرالیا و یا دیگر مجوزها درخواست دهید بنابرابن سعی ما بر آن است که اطلاعاتی کامل و دقیق در باب مهاجرت به استرالیا در اختیار متقاضیان این امر قرار دهیم که با دید بازتر و با اطلاعات کامل قدم در راه شرایط مهاجرت به استرالیا نهاده و با توجه به شرایطتتان بهترین راه مهاجرت به استرالیا را انتخاب کنند و در مسیر درست هدف خود را دنبال نمایند.

راه های مهاجرت به استرالیا۲۰۱۸  متعدد است مانند مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، سرمایه گذاری، پناهندگی، ازدواج و تولد که در ادامه در مورد هر کدام از این راه ها برای شما مطالبی را شرح خواهیم داد که با انواع طرق مهاجرت به استرالیا آشنا شوید و با توجه به شرایط خود بهترین راه مهاجرت به استرالیارا انتخاب کرده و جهت رسیدن به اهداف خود برنامه ریزی نمایید.

مهاجرت به استرالیا از راه تحصیل

امروزه اشخاص بسیاری تمایل دارند برای ادامه تحصیل و اخذ مدرک تحصیلی بالاتر به استرالیا مهاجرت نمایند و در آن کشور ادامه تحصیل دهند زیرا استرالیا کشوری مهاجر پذیر است و از نظر موقعیت شغلی امکانات بسیاری در جهت اشتغال برای مهاجرین مخصوصا دانشجویانی که در این کشور فارغ التحصیل شده اند قرار داده است، همچنین شرایط اخذ اقامت برای اشخاصی که در آن کشور ادامه تحصیل می دهند و مدرک تحصیلی از آن کشور دریافت می کنند هموار می باشد لذا افراد بسیاری برنامه ریزی می کنند که بتوانند برای ادامه تحصیل به کشور استرالیا مهاجرت نمایند. اشخاص از سن ۱۵ سالگی این امکان را دارند که به استرالیا مهاجرت کنند و از این سن تا سن ۱۸ سالگی شخص می تواند در کالج های استرالیا ادامه تحصیل دهد. یکی از مزایای تحصیل در استرالیا این می باشد که اشخاص در سن ۱۵ سالگی یعنی پس از اتمام سال نهم خود می توانند وارد کالج های استرالیا شوند و در این راه والدین خود را نیز به همراه داشته باشند البته این همراهی والدین تا زمانی است که سن دانش آموز به ۱۸ سال برسد و پس از آن ویزای گاردین که تا قبل از ۱۸ سالگی می باشد شامل حال والدین نخواهد شد. کالج های استرالیا به دو نوع تقسیم می شوند که عبارتند از کالج های دولتی و کالج های خصوصی. هزینه های تحصیل در این کاج ها به صورت تقریبی در حدود ۱۸ تا ۲۸ هزار دلار می باشد و البته هزینه های زندگی نیز در حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار بسته به سطح زندگی فرد متفاوت می باشد (دلار ذکر شده به دلار استرالیا می باشد). دوره های تحصیلی شامل دوره foundation یک ساله، مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد و اکثر رشته ها در تمامی مقاطع ارائه می شود. در اکثر دانشگاه ها مقاطع تحصیلی به صورت part time و همچنین full time ارائه می شود به طور مثال در دانشگاه MONASH، رشته علوم کاربردی در مقطع لیسانس به صورت پارت تایم ۶ سال زمان می برد و به صورت تمام وقت ۳ سال می باشد و هزینه تحصیل سالی ۳۶ هزار دلار استرالیا به صورت سالیانه محاسبه شده است. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و قبولی در این دانشگاه و این رشته مدرک آیلتس ۶٫۵ و ارائه کلیه مدارک تحصیلی و معدل بالای ۱۵ می باشد. برای مقطع مستر در رشته information technology هزینه تحصیل در این دوره به صورت سالیانه در حدود ۳۲۵۰۰ دلار استرالیا می باشد و مدرک زبان مورد نیاز آیلتس ۶٫۵ است. به طور کل برای مقطع تحصیلی لیسانس حداقل مدرک آیلتس مورد نیاز آیلتس ۶ می باشد و برای مقطع مستر آیلتس ۶٫۵ و به صورت تقریبی هزینه تحصیل سالانه در حدود ۲۵ تا ۳۵ هزار دلار در سال می باشد.

مهاجرت به استرالیا به صورت کاری

ویزای کار استرالیا آن دسته از ویزاهایی است که شخص اگر شرایط اعلام شده توسط دولت و اداره مهاجرت اسرالیا را دارا باشد این امکان را دارد تا جهت اخذ ویزای کار استرالیا اقدام نماید و وارد خاک کشور استرالیا گردد. ویزاهای کاری انواع مختلفی دارد که هر کدام از آنها سیستم ارزیابی خاصی دارد و عموما شامل مهارت های شخصی، تجربه کاری، مدارک تحصیلی و همچنین سطح زبان وی می شود لذا شخص برای اینکه بتواند از این راه وارد خاک کشور استرالیا شود بایستی حتما شرایط ویزاهای کاری را داشته باشد و در مورد این نوع ویزاها تحقیق نماید که در ادامه درباره تعدادی از ویزاهای کاری استرالیا اطلاعاتی جامع در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

ویزای کلاس( ۱۸۹) که این نوع ویزا برای اشخاص متخصص مستقل می باشد

این نوع ویزا مختص اشخاصی می باشد که شخصا و به صورت کاملا مستقل در حال اقدام هستند و از طرف استرالیا، کارفرما و یا خانواده و خویشاوندان خود حمایت نمی شوند و با این روش آنها این امکان را دارند که خانواده خود را به همراه داشته باشند و حتی این امکان را دارند در هر نقطعه از استرالیا مشغول به کار شوند. شخص می بایست قبل از اینکه جهت اخذ این نوع ویزا اقدام نماید یک سری موارد را بررسی نماید. شخص می بایست حتما یک application  بابت انگیزه و علاقه خود تکمیل و سپس ارائه نماید و پس از آن از طریق انتخاب مهارت دعوتنامه برای شخص ارسال می گردد، اگر شخص دعوتنامه دریافت نمود ۶۰ روز این فرصت را دارد که برای اخذ ویزای آنلاین اقدام نماید که در این میان اگر تغییری در شرایط اعلام شده در فرم قبل به وجود آمده باشد می بایست حتما اطلاع داده شود به طور مثال تغییر پاسپورت و تغییر سطح زبان و مدرک زبان اخذ شده و… قابل ذکر است هنگامی که فرم درخواست به اداره مهاجرت استرالیا ارسال می گردد می بایست موارد ذیل محیا باشد:

 • شغل متقاضی باید جزء مشاغل اعلام شده توسط دولت استرالیا باشد.
 • در زمان اقدام شرایط سنی شخص می بایست بین ۱۸ تا حداکثر ۵۰ سال باشد.
 • دارا بودن شرایط مهاجرت با توجه به شغل مربوطه
 • داشتن مدرک زبان کافی برای مهاجرت به استرالیا

ویزای کلاس( ۴۵۷ ) برای اشخاص متخصص به صورت موقت

در این نوع ویزا شخص حتما بایستی نیروی متخصص باشد و توسط کارفرما و یا یک بیزنس و کسب و کاری حمایت مالی شود. برای اخذ این نوع ویزا شخص می بایست قراردادی تا چهار سال را دارا باشد. برای اخذ این نوع ویزا کارفرما فرقی نمی کند که اقامت دائم استرالیا را داشته باشد و مقیم این کشور باشد و یا ملیت استرالیایی داشته باشد و شخص این امکان را دارد هم از داخل و همچنین خارج از کشور استرالیا برای اخذ این نوع ویزا اقدام نماید. این نوع ویزا به شخص کمک می کند به مدت ۴ سال در استرالیا زندگی کند، همچنین وی این امکان را دارد که خانواده خود را در این دوره به همراه داشته باشد همچنین شخص می تواند در خارج و یا داخل استرالیا سفر داشته باشد و محدودیت خارج شدن از کشور استرالیا را ندارد. قبل از اینکه شخص برای این نوع ویزا اپلای نماید بایستی اسپانسر و به عبارتی ضامن شخص از نظر حمایت مالی و شرایط بیزینسی مورد تایید دولت باشد و همچنین حتما سمت شخصی که متقاضی ورود به استرالیا می باشد می بایست مشخص شده باشد و به عبارتی کار وی محیا باشد.

ویزای کلاس( ۱۹۰) مختص متخصصین منتخب

این نوع ویزا ، ویزای استانی می باشد یعنی یک استان از استان های کشور استرالیا می بایست شرایط شخص متقاضی را تایید نماید و پذیرا باشد. در این نوع ویزا نیز شخص این امکان را دارد که همراهان خود را پس از اخذ ویزا به همراه داشته باشد. شخص بایستی درخواست خود را به اداره مهاجرت استرالیا ارسال نماید و چنانچه شرایط شخص مورد تایید یکی از استان های ایالت استرالیا باشد برای شخص دعوتنامه صادر می شود و با اخذ دعوتنامه ارسالی شخص می تواند جهت اخذ ویزای خود اقدام نماید.

شرایط اخذ این نوع ویزا به شرح ذیل می باشد:

 • شخص می بایست در زمان اقدام بین ۱۸ تا ۵۰ سال سن داشته باشد.
 • شرایط جسمانی وی دچار مسئله نباشد و از نظر وضعیت جسمانی شرایط مناسب و مساعدی داشته باشد.
 • اخذ کسب ۶۰ امتیاز در سیستم امتیازبندی دولت استرالیا
 • داشتن شغل و حرفه مرتبط با لیست مشاغل اعلام شده توسط دولت استرالیا.
 • توانایی مکالمه زبان انگلیسی و داشتن مدرک زبان معتبر.

نکته ای که می بایست در نظر گرفته شود این می باشد که شخص باید در زمانی که ویزا برای وی صادر می گردد حداقل ۲ سال در ایالتی که وی را برگزیده است و انتخاب کرده است اقامت داشته باشد و حتما در آن ایالت مشغول به کار شود.

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های مهاجرت به استرالیا و و اخذ اقامت این کشور، ازدواج می باشد. اشخاصی که برای ویزای ازدواج استرالیا اقدام می کنند از همان ابتدای امر اقامت دائم دریافت نخواهند کرد . برای آن ها در ابتدا ویزای اقامت موقت صادر می گردد و پس از اقامت موقت در صورتی که شخص مدت طولانی با همسر و یا شریک زندگی خود زندگی نماید و در رابطه ای طولانی مدت باشد ممکن است اقامت دائم دریافت نمایند، لذا حتما می بایست شرایط شخص بررسی شود که کیس با کیس متفاوت می باشد. همسر، شریک زندگی، شوهر و یا نامزد شخص می بایست یا شخصی باشد که تابعیت استرالیایی داشته باشد و یا اقامت دائم استرالیا را داشته باشد و یا اینکه شهروند و یا شهروند نیوزیلند باشد و بایستی ضامن و اسپانسر شخصی باشد که برای این نوع ویزا در حال اقدام است. قابل ذکر است شرایط سلامت روانی و شرایط مادی شخص اسپانسر طبق قوانین استرالیا سنجیده می شود. ویزای ازدواج استرالیا به دو بخش تقسیم می گردد و برای اینکه مشخص گردد شخص برای کدام نوع ویزا اقدام نماید بایستی نوع رابطه ای که در آن قرار دارد بررسی گردد.

ویزای نامزدی یا ازدواج در آینده

قابل ذکر است دو همجنس باز که شریک زندگی یکدیگر هستند شامل ویزای شریک زندگی و جزء زیر مجموعه ویزای شریک زندگی قرار می گیرند . اشخاصی که برای این نوع ویزا اقدام می کنند باید این نکته را در نظر داشته باشند که برای اخذ ویزای نامزدی حتما شخص بایستی خارج از خاک استرالیا حضور داشته باشد. برای پر کردن فرم های این نوع ویزا ها شخص بایستی فرم هایی با نام ۴۰SP (جهت اسپانسر شدن برای همسر و یا شریک زندگی) و فرم ۴۷SP (اشخاصی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند به همراه مقیم نیوزیلند، تبعه و همچنین شخصی که اقامت دائم دارد ) تکمیل نماید و با فرم های تکمیل شده جهت اخذ ویزا اقدام نماید.

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

امروزه بسیاری از هم وطنان تمایل دارند به خارج از کشور مهاجرت کنند و بدون تحقیقات و بررسی های دقیق راه پناهندگی را انتخاب می کنند و از خطرها و سختی هایی که در راه پناهندگی وجود دارد اطلاعاتی ندارند. دولت استرالیا در یک برهه ای از زمان سال ۲۰۰۹ بالغ بر ۱۲ هزار نفر را به خاطر شرایط بشر دوستانه پذیرفت اما اکنون شرایط پناهندگی در استرالیا اصلا به آسانی انجام نمی گیرد و دولت استرالیا سیاستی اخیرا به کار گرفته است مبنی بر اینکه اشخاصی که فاقد ویزای معتبر هستند و یا به طور غیر قانونی وارد خاک کشور استرالیا شده اند را دستگیر و بازجویی می کند. به دو طریق می توان به عنوان پناهجو بابت پناهندگی کشور استرالیا اقدام نمود که این مورد مربوطه به اشخاصی است که دنبال حمایت هستند و متظر ارزیابی شرایط خود توسط کشور مربوطه هستند. پناهندگی از راه طرح ویژه بشر دوستانه این برنامه شامل حال اشخاصی می شود که در کشور خود دچار آزار و اذیت هستند و مورد تبعیض شدید قرار می گیرند در حدی که انسانیت و حقوق بشر آنها کاملا نقض می شود.

مهاجرت به استرالیا از طریق تولد

شرایط تابعیت در کشور استرالیا مانند دیگر کشورها شامل قوانین و مقرراتی می باشد که شخص برای اقدام می بایست در نظر داشته باشد و بررسی نماید. در کشور استرالیا شرایط به نحوی نیست که به محض تولد فرزند در آن کشور تابعیت استرالیایی به وی اعطا شود بلکه مستلزم بک سری مواردی است که در صورت اینکه شخص این موارد را اخذ نماید شامل حال وی خواهد شد. تابعیت به شرطی به فرزند متولد شده در استرالیا داده می شود که یکی از والدین استرالیایی باشند و البته تاریخ تولد فرزند نیز باید بررسی شود. بچه هایی که والدین آنها اقامت استرالیا  را دارند ولی خودشان در خارج از استرالیا به دنیا آمده اند باید برای بچه ها درخواست ویزای اقامت دائم دهند به این منظور که بچه بتواند با والدین خود در استرالیا زندگی کند. به طور کل سیستم تولد در کشور استرالیا از طریق خون می باشد و جهت اعطای تابعیت و اقامت شرایط باید بررسی شود.

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

شرایط جغرافیایی و آب و هوایی استرالیا به نحوی می باشد که اکثر تجار و یا اشخاصی که بیزنس انجام می دهند تمایل دارند در کشور استرالیا سرمایه گذاری کنند، ثبت شرکت نمایند و کارآفرینی کنند. کشور استرالیا در منطقه بسیار پر طرفدار است. از آنجایی که اکثرا ویزاهای سرمایه گذاری با ریسک از دست دادن سرمایه همراه هستند یکی از پر طرفدارترین و بهترین روش سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی می باشد که این نوع ویزا ۴ ساله به شخص داده می شود و در این بازده زمانی چهارساله شخص فرصت دارد که کارآفرینی کند، بیزنسی راه بیندازد و فعالیت داشته باشد که پس از این دوره چهار ساله این امکان را دارد که جهت اخذ اقامت دائم درخواست دهد. اگر شرایط وی بررسی شود و بیزنسی که راه اندازی کرده است و یا شغلی که به وجود آورده است سود کرده باشد و منفعتی ایجاد کرده باشد پس از آن دوره ۴ ساله، مجدد ویزای متقاضی ۲ ساله تمدید می گردد و به طور کل از زمانی که شخص در کشور فعالیت دارد تا زمانی که به اقامت برسد در حدود ۶ سال حداقل زمان خواهد برد قابل ذکر است میزان سود دهی کارآفرینی و اشتغال زایی شخص توسط دولت بررسی می شود و میزان سوددهی و گردش حساب بیزیسی که شخص راه اندازی کرده طی دو سال آخر دوره ۴ ساله می بایست گردش مالی در حدود ۵۰۰ هزار دلار باشد که ویزای دو ساله دیگر برای وی تمدید شود و در نهایت به اقامت دائم رسد.

 

لیست مشاغل استرالیا ۲۰۱۷

Occupation Anzsco Code Assessing Authority نام رشته
Accountant
(General)
۲۲۱۱۱۱ CPA/ICAA/IPA حسابدار
(عمومی)
Actuary ۲۲۴۱۱۱ VETASSESS کارشناس
بیمه
Aeronautical
Engineer
۲۳۳۹۱۱ Engineers
Australia
مهندسی
هوافضا
Agricultural
Consultant
۲۳۴۱۱۱ VETASSESS مشاور
کشاورزی
Agricultural
Engineer
۲۳۳۹۱۲ Engineers
Australia
مهندس
کشاورزی
Agricultural
Scientist
۲۳۴۱۱۲ VETASSESS دانشمند
کشاورزی
Airconditioning
& Mechanical Services Plumber
۳۳۴۱۱۲ TRA لوله
کش تجهیزات مکانیکی و تهویه مطبوع
Airconditioning
& Refrigeration Mechanic
۳۴۲۱۱۱ TRA مکانیک
سیستم های تبرید و تهویه هوا
Analyst
Programmer
۲۶۱۳۱۱ ACS برنامه
نویس تحلیلگر
Architect ۲۳۲۱۱۱ AACA معمار
Audiologist ۲۵۲۷۱۱ VETASSESS شنوایی
شناس
Automotive
Electrician
۳۲۱۱۱۱ TRA برق
کار اتومبیل
Barrister ۲۷۱۱۱۱ SLAA وکیل
مدافع
Biomedical
Engineer
۲۳۳۹۱۳ Engineers
Australia
مهندس
پزشکی
Boat
Builder & Repairer
۳۹۹۱۱۱ TRA قایق
ساز و تعمیر کار
Bricklayer ۳۳۱۱۱۱ TRA آجرچین
Cabinetmaker ۳۹۴۱۱۱ TRA کابینت
ساز
Cardiologist ۲۵۳۳۱۲ Medical
Board of Australia
متخصص
قلب
Cardiothoracic
Surgeon
۲۵۳۵۱۲ Medical
Board of Australia
جراح
قلب
Carpenter ۳۳۱۲۱۲ TRA نجار
Carpenter
& Joiner
۳۳۱۲۱۱ TRA نجار
و نصاب
Cartographer ۲۳۲۲۱۳ VETASSESS کارتوگرافر
Chef ۳۵۱۳۱۱ TRA سرآشپز
Chemical
Engineer
۲۳۳۱۱۱ Engineers
Australia
مهندس
شیمی
Child
Care Centre Manager
۱۳۴۱۱۱ TRA مدیر
مهدکودک
Chiropractor ۲۵۲۱۱۱ CCEA فیزیوتراپ
Civil
Engineer
۲۳۳۲۱۱ Engineers
Australia
مهندس
عمران
Civil
Engineering Draftsperson
۳۱۲۲۱۱ Engineers
Australia/ VETASSESS
نقشه
کش عمران
Civil
Engineering Technician
۳۱۲۲۱۲ VETASSESS تکنسین
مهندسی عمران
Clinical
Haematologist
۲۵۳۳۱۳ Medical
Board of Australia
خون
شناس بالینی
Clinical
Psychologist
۲۷۲۳۱۱ APS روانشناس
بالینی
Computer
Network & Systems Engineer
۲۶۳۱۱۱ ACS مهندس
سیستم ها و شبکه های کامپیوتری
Construction
Project Manager
۱۳۳۱۱۱ VETASSESS مدیر
پروژه های ساختمانی
Dermatologist ۲۵۳۹۱۱ Medical
Board of Australia
متخصص
پوست
Developer
Programmer
۲۶۱۳۱۲ ACS برنامه
نویس
Diagnostic
& Interventional Radiologist
۲۵۳۹۱۷ Medical
Board of Australia
رادیولوژیست
تشخیصی
Diesel
Motor Mechanic
۳۲۱۲۱۲ TRA مکانیک
موتور دیزلی
Drainer ۳۳۴۱۱۳ TRA لوله
کش
Early
Childhood (Pre-Primary School) Teacher
۲۴۱۱۱۱ AITSL معلم
پیش دبستانی
Educational
Psychologist
۲۷۲۳۱۲ APS روانشناس
آموزشی
Electrical
Engineer
۲۳۳۳۱۱ Engineers
Australia
مهندس
برق
Electrical
Engineering Draftsperson
۳۱۲۳۱۱ Engineers
Australia
نقشه
کش برق
Electrical
Engineering Technician
۳۱۲۳۱۲ TRA تکنسین
برق
Electrical
Linesworker
۳۴۲۲۱۱ TRA سیم‌کش
برق
Electrician
(General)
۳۴۱۱۱۱ TRA برقکار
(عمومی)
Electrician
(Special Class)
۳۴۱۱۱۲ TRA برقکار
(تخصصی)
Electronic
Equipment Trades Worker
۳۴۲۳۱۳ TRA کارگر
متخصص تجهیزات الکترونیکی
Electronic
Instrument Trades Worker (General)
۳۴۲۳۱۴ TRA کارگر
متخصص تجهیزات الکترونیکی (عمومی)
Electronic
Instrument Trades Worker (Special Class)
۳۴۲۳۱۵ TRA کارگر
متخصص تجهیزات الکترونیکی (تخصصی)
Electronics
Engineer
۲۳۳۴۱۱ Engineers
Australia
مهندس
الکترونیک
Emergency
Medicine Specialist
۲۵۳۹۱۲ Medical
Board of Australia
متخصص
اورژانس
Endocrinologist ۲۵۳۳۱۵ Medical
Board of Australia
متخصص
غدد
Engineering
Manager
۱۳۳۲۱۱ Engineers
Australia/AIM
مدیر
فنی و مهندسی
Engineering
Technologist
۲۳۳۹۱۴ Engineers
Australia
تکنولوژیست
Environmental
Engineer
۲۳۳۹۱۵ Engineers
Australia
مهندس
محیط زیست
External
Auditor
۲۲۱۲۱۳ CPA/ICAA/IPA حسابرس
خارجی
Fibrous
Plasterer
۳۳۳۲۱۱ TRA نصاب
سقف کاذب
Fitter
& Turner
۳۲۳۲۱۲ TRA فیتر
و ترنر- شکل دهنده فلزات
Fitter
(General)
۳۲۳۲۱۱ TRA تنظیم
کننده (عمومی-سازه های فلزی)
Fitter-Welder ۳۲۳۲۱۳ TRA تنظیم
کننده-جوشکار
Forester ۲۳۴۱۱۳ VETASSESS جنگلبان
Gasfitter ۳۳۴۱۱۴ TRA لوله کش گاز
Gastroenterologist ۲۵۳۳۱۶ Medical
Board of Australia
متخصص روده و معده
General
Practitioner
۲۵۳۱۱۱ Medical
Board of Australia
پزشک بیماری های عمومی
Geotechnical
Engineer
۲۳۳۲۱۲ Engineers
Australia
مهندس ژئوتکنیک
Glazier ۳۳۳۱۱۱ TRA شیشه گر
ICT
Business Analyst
۲۶۱۱۱۱ ACS ICT تحلیلگر کسب و کار
ICT Security Specialist ۲۶۲۱۱۲ ACS متخصص امنیت شبکه‌های کامپیوتری
Industrial
Engineer
۲۳۳۵۱۱ Engineers
Australia
مهندس صنایع
Intensive
Care Specialist
۲۵۳۳۱۷ Medical
Board of Australia
متخصص
مراقبت های ویژه
Internal
Auditor
۲۲۱۲۱۴ VETASSESS حسابرس
داخلی
Joiner ۳۳۱۲۱۳ TRA نجار-
خدمات نجاری
Land
Economist
۲۲۴۵۱۱ VETASSESS اکونومیست
اراضی
Landscape
Architect
۲۳۲۱۱۲ VETASSESS معمار
مناظر طبیعی فضای سبز
Lift
Mechanic
۳۴۱۱۱۳ TRA مکانیک
آسانسور
Locksmith ۳۲۳۳۱۳ TRA قفل
ساز
Management
Accountant
۲۲۱۱۱۲ CPA/ICAA/IPA مدیرحسابداری
Materials
Engineer
۲۳۳۱۱۲ Engineers
Australia
مهندس
مواد
Mechanical
Engineer
۲۳۳۵۱۲ Engineers
Australia
مهندس
مکانیک
Medical
Administrator
۱۳۴۲۱۱ VETASSESS پزشک
سرپرست
Medical
Diagnostic Radiographer
۲۵۱۲۱۱ ASMIRT پرتونگار
تشخیص پزشکی
Medical
Laboratory Scientist
۲۳۴۶۱۱ AIMS محقق
آزمایشگاه پزشکی
Medical
Oncologist
۲۵۳۳۱۴ Medical
Board of Australia
انکولوژیست
پزشکی – سرطان شناس
Medical
Practitioners (nec)
۲۵۳۹۹۹ Medical
Board of Australia
پزشکان
عمومی
Medical
Radiation Therapist
۲۵۱۲۱۲ ASMIRT متخصص
پرتو پزشکی
Metal
Fabricator
۳۲۲۳۱۱ TRA جعل
فلزات – سازنده دیگ بخار
Metal
Machinist (First Class)
۳۲۳۲۱۴ TRA ریخته
گری با ماشین آلات فلزی
Midwife ۲۵۴۱۱۱ ANMAC ماما
Motor
Mechanic (General)
۳۲۱۲۱۱ TRA مکانیک
موتور (عمومی)
Motorcycle
Mechanic
۳۲۱۲۱۳ TRA مکانیک
موتورسیکلت
Naval
Architect
۲۳۳۹۱۶ Engineers
Australia
معمارنیروی
دریایی
Neurologist ۲۵۳۳۱۸ Medical
Board of Australia
متخصص
اعصاب
Neurosurgeon ۲۵۳۵۱۳ Medical
Board of Australia
جراح
مغز و اعصاب
Nuclear
Medicine Technologist
۲۵۱۲۱۳ ANZSNM تکنسین
پزشکی هسته ای
Nurse
Practitioner
۲۵۴۴۱۱ ANMAC پزشک
پرستار- مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر
Nursing
Clinical Director
۱۳۴۲۱۲ ANMAC مدیرکلینیک
پرستاری
Obstetrician
& Gynaecologist
۲۵۳۹۱۳ Medical
Board of Australia
متخصص
زنان و زایمان
Occupational
Therapist
۲۵۲۴۱۱ OTC متخصص
کاردرمانی
Ophthalmologist ۲۵۳۹۱۴ Medical
Board of Australia
چشم
پزشک
Optometrist ۲۵۱۴۱۱ OCANZ عینک
ساز- بینایی سنج
Organisational
Psychologist
۲۷۲۳۱۳ APS روانشناس
سازمانی
Orthopaedic
Surgeon
۲۵۳۵۱۴ Medical
Board of Australia
جراح
ارتوپدی
Orthotist
or Prosthetist
۲۵۱۹۱۲ AOPA ارتز
یا پروتزساز
Osteopath ۲۵۲۱۱۲ AOAC متخصص
بیماریهای استخوان
Other
Spatial Scientist
۲۳۲۲۱۴ VETASSESS متخصص
سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی جی اس آی
Otorhinolaryngologist ۲۵۳۵۱۵ Medical
Board of Australia
متخصص
گوش و حلق و بینی
Paediatric
Surgeon
۲۵۳۵۱۶ Medical
Board of Australia
جراح
کودکان و نوزادان
Paediatrician ۲۵۳۳۲۱ Medical
Board of Australia
متخصص
اطفال
Painting
Trades Workers
۳۳۲۲۱۱ TRA نقاش
ماهر
Panelbeater ۳۲۴۱۱۱ TRA تراشکار
خودرو – صاف کار ماشین
Pathologist ۲۵۳۹۱۵ Medical
Board of Australia
متخصص
پاتولوژی- اسیب شناس
Physicist
(Medical Physicist only)
۲۳۴۹۱۴ ACPSEM فیزیکدان
(فقط فیزیکدان پزشکی)
Physiotherapist ۲۵۲۵۱۱ APC فیزیوتراپیست
Plastic
& Reconstructive Surgeon
۲۵۳۵۱۷ Medical
Board of Australia
جراح
پلاستیک و ترمیمی
Plumber
(General)
۳۳۴۱۱۱ TRA لوله
کش (عمومی)
Podiatrist ۲۵۲۶۱۱ APodC/ANZPAC پزشک
بیماریهای پا
Pressure
Welder
۳۲۲۳۱۲ TRA جوشکاری
با فشار
Primary
Health Organisation Manager
۱۳۴۲۱۳ VETASSESS مدیر
مرکز کمک های اولیه
Production
or Plant Engineer
۲۳۳۵۱۳ Engineers
Australia
مهندس
تولید
Project
Builder
۱۳۳۱۱۲ VETASSESS سرپرست
پروژه‌های عمرانی
Psychiatrist ۲۵۳۴۱۱ Medical
Board of Australia
روانپزشک
Psychologists
(nec)
۲۷۲۳۹۹ APS روانشناسان
(تقسیم نشده)
Quantity
Surveyor
۲۳۳۲۱۳ AIQS ارزیاب
ساختمان
Radiation
Oncologist
۲۵۳۹۱۸ Medical
Board of Australia
پرتودرمان
– انکولوژیست پرتویی
Radio
Communications Technician
۳۱۳۲۱۱ TRA تکنسین
ارتباطات رادیویی
Registered
Nurse (Aged Care)
۲۵۴۴۱۲ ANMAC پرستار
مراقبت از سالمندان
Registered
Nurse (Child & Family Health)
۲۵۴۴۱۳ ANMAC پرستار
کودک و بهداشت خانواده
Registered
Nurse (Community Health)
۲۵۴۴۱۴ ANMAC پرستار
بهداشت جامعه
Registered
Nurse (Critical Care & Emergency)
۲۵۴۴۱۵ ANMAC پرستار
مراقبت های ویژه و اورژانس
Registered
Nurse (Developmental Disability)
۲۵۴۴۱۶ ANMAC پرستار
بازتوانی
Registered
Nurse (Disability & Rehabilitation)
۲۵۴۴۱۷ ANMAC پرستار
معلولیت و توانبخشی
Registered
Nurse (Medical Practice)
۲۵۴۴۲۱ ANMAC پرستار
آموزش پزشکی – بیمارستانی
Registered
Nurse (Medical)
۲۵۴۴۱۸ ANMAC پرستار
رسمی پزشکی
Registered
Nurse (Mental Health)
۲۵۴۴۲۲ ANMAC پرستاربهداشت
روان
Registered
Nurse (Paediatrics)
۲۵۴۴۲۵ ANMAC پرستار
اطفال
Registered
Nurse (Perioperative)
۲۵۴۴۲۳ ANMAC پرستار
بعد از عمل
Registered
Nurse (Surgical)
۲۵۴۴۲۴ ANMAC پرستاراتاق
عمل
Registered
Nurses (nec)
۲۵۴۴۹۹ ANMAC پرستارعمومی
Renal
Medicine Specialist
۲۵۳۳۲۲ Medical
Board of Australia
متخصص
پزشکی کلیه
Rheumatologist ۲۵۳۳۲۳ Medical
Board of Australia
روماتولوژیست
– متخصص روماتیسم
Roof
Plumber
۳۳۴۱۱۵ TRA عایق
کار پشت بام
Secondary
School Teacher
۲۴۱۴۱۱ AITSL معلم
دبیرستان
Sheetmetal
Trades Worker
۳۲۲۲۱۱ TRA شکل
دهنده صفحات فلزی – شیت متال
Shipwright ۳۹۹۱۱۲ TRA کشتی ساز
Small Engine Mechanic ۳۲۱۲۱۴ TRA مکانیک
موتورهای کوچک
Social
Worker
۲۷۲۵۱۱ AASW مددکار
اجتماعی
Software
Engineer
۲۶۱۳۱۳ ACS مهندس
نرم افزار
Solicitor ۲۷۱۳۱۱ SLAA مشاور
حقوقی – وکیل
Solid
Plasterer
۳۳۳۲۱۲ TRA گچ
کار
Sonographer ۲۵۱۲۱۴ ASMIRT سونوگرافر
Special
Education Teachers (nec)
۲۴۱۵۹۹ AITSL معلمان
آموزش و پرورش خاص
Special
Needs Teacher
۲۴۱۵۱۱ AITSL معلم
کودکان استثنایی
Specialist
Physician (General Medicine)
۲۵۳۳۱۱ Medical
Board of Australia
پزشک
متخصص (پزشکی عمومی)
Specialist
Physicians (nec)
۲۵۳۳۹۹ Medical
Board of Australia
پزشکان
متخصص
Speech
Pathologist
۲۵۲۷۱۲ SPA آسیب
شناس گفتارو زبان – گفتاردرمان
Stonemason ۳۳۱۱۱۲ TRA آجر
و سنگ‌چین
Structural
Engineer
۲۳۳۲۱۴ Engineers
Australia
مهندس
سازه
Surgeon
(General)
۲۵۳۵۱۱ Medical
Board of Australia
جراح
(عمومی)
Surveyor ۲۳۲۲۱۲ SSSI نقشه
بردار
Systems
Analyst
۲۶۱۱۱۲ ACS تحلیلگر
سیستم
Taxation
Accountant
۲۲۱۱۱۳ CPA/ICAA/IPA حسابدار
مالیات
Teacher
of the Hearing Impaired
۲۴۱۵۱۲ AITSL معلم
ناشنوایان
Teacher
of the Sight Impaired
۲۴۱۵۱۳ AITSL معلم
نابینایان
Technical
Cable Jointer
۳۴۲۲۱۲ TRA تکنسین
کابل های فشارقوی
Telecommunications
Engineer
۲۶۳۳۱۱ Engineers
Australia
مهندس
مخابرات
Telecommunications
Field Engineer
۳۱۳۲۱۲ Engineers
Australia
مهندس
مخابرات
Telecommunications
Network Engineer
۲۶۳۳۱۲ Engineers
Australia
مهندس
شبکه مخابرات
Telecommunications
Network Planner
۳۱۳۲۱۳ Engineers
Australia
برنامه
ریز شبکه‌های مخابراتی
Telecommunications
Technical Officer or Technologist
۳۱۳۲۱۴ Engineers
Australia
افسر
فنی یا تکنسین مخابرات
Thoracic
Medicine Specialist
۲۵۳۳۲۴ Medical
Board of Australia
متخصص
قفسه سینه
Transport
Engineer
۲۳۳۲۱۵ Engineers
Australia
مهندس
حمل و نقل
Urologist ۲۵۳۵۱۸ Medical
Board of Australia
متخصص
بیماریهای دستگاه ادرار
Valuer ۲۲۴۵۱۲ VETASSESS قیمت
گذار
Vascular
Surgeon
۲۵۳۵۲۱ Medical
Board of Australia
جراح
عروق
Veterinarian ۲۳۴۷۱۱ AVBC دامپزشک
Wall
& Floor Tiler
۳۳۳۴۱۱ TRA کاشی
کاردیوار و کف
Welder
(First Class)
۳۲۲۳۱۳ TRA جوشکار
Welfare
Centre Manager
۱۳۴۲۱۴ ACWA مدیرمرکز
بهزیستی

 

در خصوص اشخاص و متقاضیانی که تمایل دارند به خاک کشور استرالیا وارد شوند راه های مختلفی مانند تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، توریستی، الحاق به خانواده و … وجود دارد که با توجه به موارد فوق برای مهاجرت به استرالیا حتما می بایست همه جوانب مهاجرت به استرالیا سنجیده شود و بررسی شود.

اقامت استرالیا

اقامت استرالیا و راههای مهاجرت به استرالیا 2018 و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای جهان استرالیا می باشد که در این خصوص اقامت استرالیا از طریق روش های مختلفی اتفاق می افتد که ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا اطلاعات شما را در باب اقامت استرالیا از طرق مختلف مانند تحصیل در استرالیا و یا کار در استرالیا و یا سرمایه گذاری در استرالیا و یا ثبت شرکت در استرالیا و یا ازدواج در استرالیا و یا تولد فرزند در استرالیا ارتقا دهیم . با توجه به اینکه روشه های مهاجرتی مختلفی برای رسیدن به اقامت استرالیا وجود دارد اطلاع از هریک از روش های اخذ اقامت استرالیا و یا مهاجرت به استرالیا می تواند به افراد متقاضی کمک شایانی کند.یکی از روش هایی که منجر به اخذ اقامت استرالیا خواهد بود سرمایه گذاری اقامت کاری و در نهایت اقامت تحصیلی خواهد بود که در این مقاله ما به توضیح این روش ها میپردازیم تا شما عزیزان بتوانید به یکی از پر تقاضاترین و مناسب ترین کشور های جهان با اطلاعات کامل مهاجرت نمایید .

ویزای اقامت دو ساله تعطیلات کاری (WHV)

Work Holiday visa: در کشور استرالیا یک نوع تایپ ویزا و اقامت وجود دارد که افراد به واسطه یک سفر توریستی میتوانند وارد استرالیا شوند و در صورتی که تجربه کاری در زمینه کشاورزی و کارهای فنی و ساختمانی داشته باشد می توانند در صورتی که شرایط ذیل را داشته باشند اقامت این کشور را اخذ نمایند:

 • شرایط سنی افراد باید 18تا 31 باشد
 • حداقل سابقه کاری در زمینه رشته کاری خود طی مدت حضور به واسطه این نوع ویزا باید 88 روز باشد
 • افراد متقاضی می توانند در صورتی که شرایط کافی را داشته باشند از خارج از خاک استرالیا این نوع اقامت و ویزا را درخواست دهند

اقامت تحصیلی در استرالیا

اقامت تحصیلی می تواند فرصت مناسبی برای افراد متقاضی اخذ اقامت استرالیا ایجاد کند که به واسطه این روش افراد متقاضی می توانند پس از فارغ التحصیلی جذب بازار کار این کشور شوند و بعد برای اقامت دائم خود اقدام نمایند.ویزای دانشجویی استرالیا به افراد متقاضی اخذ اقامت استرالیا این امکان را می دهد تا به واسطه دوره تحصیلی و حضور در این کشور در نهایت به اقامت دائم استرالیا برسند.

اقامت کاری از طریق ویزای 457

این نوع اقامت کاری می تواند فرصت مناسبی برای افراد متقاضی اخذ اقامت استرالیا ایجاد کند که به واسطه این نوع ویزا وارد خاک استرالیا شوند و براساس پیشنهاد شغلی که دارند در صورتی که شرایط اقامتی خود را درعایت نمایند اقدام به اخذ اقامت دائم نمایند.این نوع ویزا به افراد متقاضی این اجازه را می دهد تا در یک پروسه زمانی دراسترالیا بمانند و در مشغول به کار شوند برای تمدید این نوع اقامت افراد باید حداقل هر 4 سال یکبار اقدام نمایند.به واسطه این نوع ویزا اعضای خانواده نیز می توانند به عنوان همراه با فرد وارد خاک استرالیا شوند.

بعد از اتمام قرارداد کاری افراد به مدت 90 روز فرصت دارند در این کشور بمانند و قرارداد شغلی جدیدی امضا کنند

اقامت استرالیا از طریق مهارت و ویزای کاری

ویزای کار یا مهارت استرالیا به مانند کشورهایی همچون کانادا و نیوزیلند شرایط ایده الی را ایجاد می کند که افراد متقاضی به واسطه این نوع ویزا بتوانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند ویزاهای کاری استرالیا انواع مختلفی دارد که هر کدام از آنها سیستم ارزیابی مخصوصی به خود را دارد و معمولاً شامل مهارت های شخصی ، تجربه کاری ، مدارک تحصیلی و همچنین سطح زبان وی را شامل می شود لذا شخص برای اینکه بتواند از این راه وارد خاک کشور استرالیا شود باید حتما شرایط ویزاهای کاری را داشته باشد و در مورد این نوع ویزاها تحقیق نماید که در ادامه درباره تعدادی از ویزاهای کاری استرالیا اطلاعاتی جامع در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد .

ویزای کلاس( ۱۸۹) :

ویزای 189 مختص افرادی است که شخصاً و به صورت کاملاً مستقل در حال اقدام هستند و از طرف استرالیا ، کارفرما و یا خانواده و خویشاوندان خود حمایت نمی شوند اجازه همراه در ایننوع ویزا نیز وجود دارد. و بوسیله اخذ این نوع ویزا فرد می تواند در هر نقطه از استرالیا مشغول به کار شود.

مدارک مورد نیاز جهت این نوع ویزا:

 1. شرایط سنی بین ۱۸ تا ۵۰ سال باید باشد
 2. وضعیت مناسب جسمی فرد باید در شرایط مناسب باشد
 3. امتیاز دریافتی باید 60 باشد
 4. ورود به بازار کار مرتبط با رشته تحصیلی
 5. مدرک زبان آیلتس حداقل 6.5

ویزای کلاس ( ۱۹۰) :

ویزای 190 ویزای استانی می باشد بدین معنی که یکی از استان های کشور استرالیا البته باید شرایط شخص متقاضی را تایید نماید و پذیرای وی باشد به مانند دیگر روش های مهاجرت کاری استرالیا در این نوع ویزا نیز شخص این امکان را دارد که همراهان خود را پس از اخذ ویزا به همراه داشته باشد . پس از ارسال درخواست این نوع ویزا به اداره مهاجرت استرالیا و تایید مدارک وی از سوی استان مربوطه دعوتنامه کاری برای وی صادر می شود و فرد متقاضی می تواند ویزا را دریافت کند.

شرایط اخذ این نوع ویزا به شرح ذیل می باشد:

 1. شرایط سنی بین ۱۸ تا ۵۰ سال باید باشد
 2. وضعیت مناسب جسمی فرد باید در شرایط مناسب باشد
 3. امتیاز دریافتی باید 60 باشد
 4. ورود به بازار کار مرتبط با رشته تحصیلی
 5. مدرک زبان آیلتس حداقل 6.5

طرح اقامت و ویزای کاندید یا نامزدی کارفرما

Employer Nomination Scheme: در این نوع اقامت و ویزا که بنام طرح نامزدی کارفرمایان (ENS) معروف است افراد متقاضی باید از سوی یک کارفرما پیشنهاد کاری داشته باشند که در صورت اخذ این ویزا افراد متقاضی می توانند همزمان اعضای خانواده خود را به واسطه این نوع طرح وارد خاک استرالیا نمایند.

برای اخذ این نوع ویزا افراد متقاضی باید شرایط ذیل را داشته باشند:

 • شغل درخواستی افراد باید لیست ENS باشد
 • داشتن پیشنهاد شغلی از سوی یک کارفرما به مدت 2سال
 • ارزیابی مدارک تحصیلی و شغلی افراد متقاضی براساس شرایط کاری این کشور
 • در صورتی که افراد به واسطه ویزای 457 پیشتر اقدام نموده باشند مدارک آنها دیگر نیازی به ارزیابی مدارک ندارند

طرح مهاجرت ماهرانه منطقه ای

ویزای ماهر منطقه ای یک ویزای اقامت دائم است. برای حداقل حداقل 2 سال، شما باید یک پیشنهاد شغلی از کارفرمایی که در استرالیای منطقهای باشد، داشته باشید.

شغل شما باید بر اساس طبقه بندی حرفه ای استرالیایی ها (مدیران، کارفرمایان و کارگران تجاری) دارای مهارت خاصی باشد. ارزیابی مهارت ها به طور کلی مورد نیاز نیست، اما قبل از اینکه برای تضمین اینکه واجد شرایط هستید، ابتدا مراجعه کنید.

معافیت ارزیابی مهارت ها به متخصصان حرفه ای که در طی 2 سال گذشته با 457 کارمند خود مشغول به کار بوده اند، اعمال می شود.شما می توانید خانواده خود را در درخواست ویزا خود قرار دهید و حق کار / تحصیل دارند.

پس از 4 سال می توانید گذرنامه های استرالیایی خود را درخواست کنید. زمان پردازش فعلی حدود 6-8 ماه است، ممکن است بسته به مهاجرت بیشتر یا کمتر باشد.

ویزای De Facto یا ویزای ازدواج

افرادی که در کشور استرالیا شریک زندگی شان در این کشور حضور دارند می توانند به واسطه ویزای De Facto وارد خاک استرالیا شوند و اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند.البته برای دریافت این نوع اقامت افراد باید مدارکی را ارائه دهند که نشان دهنده قصد واقعی آنها بر ازدواج باشد.

مدارکی که افراد باید ارائه دهند شامل:

 • اثبات زندگی مشترک و رابطه حضوری طی یک سال گذشته
 • برای افرادی که مزدوج هستند علاوه بر ارائه اسناد ازدواج باید مدارکی را ارائه دهند نشان دهنده زندگی مشترک آنها کمتر از 12 ماه باشد
 • شما نیاز به شواهدی از رابطه خود، از جمله اثبات زندگی با هم برای حداقل سال گذشته.زوج های متاهل هنوز باید نشان دهند که آنها در یک رابطه واقعی هستند، اما می تواند کمتر از 12 ماه از شواهد واقعی نشان دهد.

پروسه زمانی ارائه این نوع ویزا تقریبا 9-12 ماه است و بستگی به مدارک و نظر افسر ویزا دارد

اخذ اقامت استرالیا از طریق پناهندگی

پناهندگی یکی از روش های مهاحرتی ایست که امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند به واسطه این روش اقدام به اخذ اقامت دائم یک کشور نمایند البته اغلب افراد بدون اطلاع از شرایط پناهندگی و مخاطرات و مشکلات پیش روی خود اقدام به پناهندگی می نمایند.از سال 2009 تا کنون دولت استرالیا تعداد 12هزار مهاجر پناهجو را پذیرفت و ولی درحال حاضر بدلیل حجم مهاجری که به واسطه پناهندگی وارد این کشور شدند کشور استرالیا قوانین سختی را برای ورود اتباع پناهجو اعمال کرده است.

مهاجرت از طریق تولد

یکی از روشهای اخذ اقامت در کشورهایی که سیستم مهاجرتی آنها براساس سیستم خاک است تولد فرزند می باشد البته سیستم مهاجرتی استرالیا طی چند سال اخیر تغییر کرده و براساس سیستم خون شده یعنی براساس تولد فرزند تابعیت و اقامت دائم برای والدین و خود فرد متولد شده صادر نمی شود برای اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور به واسطه تولد فرد باید یکسری شرایط را داشته باشد تابعیت به شرطی به فرزند متولد شده در استرالیا اعطا می شود که یکی از والدین وی استرالیایی باشد و البته تاریخ تولد فرد متولد شده نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

یکی از متداولترین پر طرفدارترین روش های اخذ اقامت استرالیا روش سرمایه گذاری یا از طریق کارآفرینی می باشد در این نوع سرمایه گذاری اقامت 4ساله برای فرد متقاضی صادر می شود و در این پروسه زمانی فرد باید اقدام به ایجاد شغل یا تجارت نماید و در این پروسه باید فعالیت تجاری داشته باشند و مالیات پرداخت کنند افراد متقاضی پس از این دوره 4 ساله این امکان را دارند که درخواست اقامت دائم را ارائه دهند در این صورت بیزینسی که فرد ایجاد کرده را بررسی میکنند در صورتی که سودآور بوده باشد و منفعتی ایجاد کرده باشد پس از آن دوره ۴ ساله، مجدد ویزای متقاضی ۲ ساله تمدید برای وی صادر می گردد و به طور کل پروسه زمانی که شخص در کشور فعالیت دارد تا زمانی که به اقامت برسد در حدود ۶ سال حداقل زمان خواهد برد طی این مدت گردش مالی باید در حدود ۵۰۰ هزار دلار باشد که ویزای دو ساله دیگر برای وی تمدید شود و در نهایت به اقامت دائم رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *